İSA SAYIN, İSTİSMARI ‘MÜNFERİT’ OLARAK YORUMLADI

Hiranur Vakfı Onursal Başkanı Yusuf Ziya Gümüşel'in kızına yıllarca uygulanan istismar skandalını yorumlayan Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın “İçlerinden birisi yanlış yaptı diye topyekûn bir camia kötülenemez.” ifadelerini kullandı.

İSA SAYIN, İSTİSMARI ‘MÜNFERİT’ OLARAK YORUMLADI

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın onursal başkanı Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının, babası tarafından 6 yaşındayken ‘evlendirilmesi’, ve ‘ailesinin onayıyla’ çocukluğu boyunca istismar maruz bırakılması ülke gündeminde infial yarattı. Açığa çıkan istismar skandalı karşısında Saray rejimi suskunluğunu korumaya devam ederken, AKP iktidarı boyunca tarikat ve cemaatlere tanınan imtiyazlar tekrar gündeme geldi.

AKP 20 yıllık iktidarı boyunca yürüttüğü çocuk ve kadın düşmanı politikalarının yanı sıra, başta ‘istismar’ vakaları olmak üzere, tarikatlar karşısında da yargının elini kolunu bağladı. Birçok Bakanlık tarikat ve cemaatlerle yeni ‘projeler’ geliştirip, çocukların ‘gelişimi’ için protokol imzalarken, 20 yıllık iktidarlarının karşılığı ‘dindar nesil’ ve artan ‘çocuk gelinler’ oldu.

‘SUÇ BİREYSELDİR’

Son olarak Hiranur Vakfı Onursal Başkanı’nın kızının maruz bırakıldığı istismar skandalının ardından sosyal medya hesabında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın yaşanılan cinsel istismara itiraz edenlere seslenerek “28 Şubat ağzıyla AKP’nin iktidarda kalması için elinizden geleni yapıyorsunuz.” dedi.

Sosyal medya hesaplarında dahi siyasi iktidar aleyhinde en ufak yorumu yapan binlerce yurttaşın yargılandığı ve mahkeme kararlarıyla aynı gün içerisinde tutuklandığı ülkemizde ‘istismar skandalını’ yorumlayan Sayın “Aksi ispat edilip, mahkeme sonuçlanmadıkça herkes suçsuzdur.” şeklinde konuştu.

“Altılı masa” ortaklarından Saadet Partisi’nin İl Başkanı İsa Sayın sözlerine şu şekilde devam etti: “Velev ki doğru olsa bile, hangi grup olursa olsun, içlerinden birisi yanlış yaptı diye topyekûn bir camia kötülenemez. Suç bireyseldir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER