'İZİN BELGESİ' ZORUNLULUĞU KALDIRILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre şehirlerarası seyahatlerde yolcular ‘izin belgesi’ ibraz etmeden seyahat edebilecek.

'İZİN BELGESİ' ZORUNLULUĞU KALDIRILDI

Kademeli normalleşmeni uygulanacağı 17 Mayıs ile 1 Haziran arasında seyahat belgesi zorunluluğu kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle 17 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasındaki uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinde yolcular izin belgesi ibraz etmeden seyahat edebilecek.

TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI YASAK
Şehirler arası seyahat kısıtlamasının yanı sıra toplu taşıma kısıtlaması 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için uygulanıyordu. 17 günlük tam kapanma sonrası normalleşme adımları kapsamında iki doz aşılarını yaptırmış olan 65 yaş üstü vatandaşlar için yeni bir karar alındı. Öte yandan 18 yaş altı çocuklar için de kısıtlamada değişiklik oldu.Bakanlığın normalleşme genelgesinde merak edilen maddeler sıralandı. Buna göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocuklar kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını kullanamayacaklar.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER