JMO BOLU TEMSİLCİLİĞİ'NDEN TOKİ KONUTLARI AÇIKLAMASI

Jeoloji Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilcisi Atilla Yılmaz, Bolu’da geçmiş yıllarda inşa edilen TOKİ konutlarının yer seçimlerinde yapılan hataları uydu fotoğrafları ile gözler önüne serdi.

JMO BOLU TEMSİLCİLİĞİ'NDEN TOKİ KONUTLARI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı tarafından 13 Ekim 2022 günü “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi” olarak lanse edilen proje kapsamında; “TOKİ tarafından 250.000 konutun yapılacağı” ifade edildi.

Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi” hakkında yayımladığı yazılı açıklama ile vatandaşları uyardı. Uyarıda vatandaşların TOKİ tarafından yapılan bazı yanlış uygulamaların neden olduğu sorunlara karşı dikkatli olması uyarısında bulunuldu.

Jeoloji Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilcisi Atilla Yılmaz, geçmiş yıllarda Mudurnu,Mengen ve Taşkesti’de TOKİ tarafından yapılan konutlarla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı.

Yılmaz, açıklamada TOKİ konutlarının yer seçiminden yapılan hataları uydu görüntüsünü paylaşarak, “Jeoloji Mühendisleri Odası Genel Merkezi’nin vatandaşlara yaptığı 'TOKİ Konutları' uyarısına ek olarak Bolu’da daha önce yapılan TOKİ konutlarının yer seçimlerinde yapılan hataları uydu fotoğraflarıyla sizlere sunuyoruz.

Jeoloji Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliği olarak yeni yapılacak TOKİ konutlarının yer seçimlerinin takipçisi olup, Bolulu yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği için çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2022, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER