KAHRAMANMARAŞ'TA 7.7'NİN ARDINDAN 7.6'LIK BİR BÜYÜK DEPREM DAHA!

Sabaha karşı Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından öğlen saatlerinde 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci büyük deprem öncesinde yaptığı son açıklamada ise 912 yurttaşın hayatını kaybettiğini, 5 bin 385 kişinin yaralandığını bildirmişti.

KAHRAMANMARAŞ'TA 7.7'NİN ARDINDAN 7.6'LIK BİR BÜYÜK DEPREM DAHA!

Kahramanmaraş'ta sabaha karşı gerçekleşen 7.7'lik depremin ardından öğlen 13.24 itibariyle ilk belirlemelere göre 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, ilk deprem saat 4.17'de, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşti.

7.7 büyüklüğündeki deprem, 7 kilometre derinlikte oldu. Deprem çevredeki illerden de hissedildi, yurttaşlar evlerinden çıktı. Gaziantep ve çevredeki birçok ilde binaların yıkıldığı ve göçük altında kalanların olduğu bilgileri geliyor.

AFAD’ın verdiği bilgiye göre 7.7 büyüklüğündeki deprem ardından çok sayıda artçı deprem meydana geldi.

Saat 4.26’da Gaziantep Nurdağ’da 6.4, saat 4.36’da Gaziantep Islahiye’de 6.5, saat 4.28’de de yine Gaziantep Nurdağ’da 6.6 büyüklüğünde artçı depremler gerçekleşti.

İkinci deprem ise öğlen saat 13.24 itibariyle gerçekleşti. Kahramanmaraş Elbistan merkezli olduğu belirtilen 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremde de çok sayıda bina çöktü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci deprem öncesinde yaptığı son açıklamasına göre, deprem nedeniyle 912 kişi yaşamını yitirdi, 5 bin 385 yurttaş yaralandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER