KANDİLLİ VERİLERİ:DÜZCE'DE ART ARDA 4 DEPREM!

Düzce'de saat 15.40 itibariyle 4 adet deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre; depremde can ya da mal kaybı yok. Deprem başta Bolu olmak üzere İstanbul ve çevresinde de hissedildi.

KANDİLLİ VERİLERİ:DÜZCE'DE ART ARDA 4 DEPREM!

Düzce'nin Yayakbaşı ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli verilerine göre deprem derinliği 13.3 kilometre olarak belirlendi. Sarsıntı, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Bursa'da da hissedildi. Düzce'de meydana gelen depremin ardından 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Son depremler hakkındaki tüm bilgiler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından paylaşılmaya devam ediyor.

Kandilli verilerine göre saat 15:40'da Düzce’de 5.2 büyüklüğünde deprem yaşandı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıklarken, depremin merkezde gerçekleştiğini duyurdu. Sarsıntı, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Bursa’da da hissedildi. Düzce ve Boluda halk, panikle sokaklara döküldü. Düzcede polis ve jandarma ekipleri, bölgede devriye görevinde bulunurken, şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. Düzcede bazı evlerde sarsıntı ile eşyaların devrilerek, hasar gördüğü belirtildi. Depremin ardından artçı sarsıntılar, devam etti.DÜZCE FAYI
Düzce fayı, Akyazı-Kaynaşlı arasında 70 kilometre uzunluğunda bulunuyor. Birbirini bütünleyen üç alt parçadan oluşan Düzce fayı, sağ yönlü doğrultulu atılımlı aktif bir fay olarak biliniyor.Fayın aktivitesi, 17 Ağustos ve 12 Kasım depremleriyle de ortaya çıktı. 17 Ağustos depreminde gelişmiş olan 130 kilometre uzunluğundaki yüzey kırığının 30 kilometrelik doğu bölümü, Düzce fayı üzerinde yer alıyor. 

Bu deprem Düzce fayının Efteni gölüne kadar olan kesiminde gerçekleşmişti. 12 Kasım 1999 depreminde Düzce fayının doğu bölümünde olan Efteni Gölü ile Bolu'nun kuzey batısında Pirahmetler arasında kırılmıştı. Bu depremde yaklaşık kırılan fayın uzunluğu yaklaşık 45 kilometre uzunluğundaydı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER