KARSU, ATATÜRK'ÜN BOLU'YA GELİŞİNİN 87. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 87. yıl dönümünü kutlayarak, “Laik ve Özgür Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri bugün içinde bulunduğumuz dünyada çok daha fazla önem ve anlam kazanıyor” dedi.

KARSU, ATATÜRK'ÜN BOLU'YA GELİŞİNİN 87. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 87. yılına ilişkin bir kutlama mesajı yayınladı. "Laik ve Özgür Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri bugün içinde bulunduğumuz dünyada çok daha fazla önem ve anlam kazanıyor" diyen Karsu, Bolu Belediyesi ve Valilik tarafından düzenlenecek olan etkinliklere tüm halkı davet etti. 

"BÜYÜK BİR COŞKU İÇERİSİNDE KUTLAYACAĞIZ"
17 Temmuz gününün Bolu tarihinin en önemli günlerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Karsu; “17 Temmuz 1934’te ilimizi ziyaret eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşriflerinin 87. yılını her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir coşku içerisinde kutlayacağız.  Bolu Valiliği ve Bolu Belediyemiz tarafından düzenlenen kutlama etkinliklerine tüm halkımızı davet ediyorum.  İşgal altındaki İstanbul’daki İngiliz bayrağından rahatsız olmayıp onun kurduğu laik ve seküler Cumhuriyetten rahatsız olanların, Ayasofya’da aziz hatırasına hakaret edenlerin kesinlikle peşini bırakmayacağımızı ve hukuk önünde hesap verecekleri günü beklediğimizi bir kez daha buradan ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER