KASAPOĞLU,MAĞDURLARDAN BİHABER:GENÇLERİMİZİ MAĞDUR ETMEDİK

KYK öğrenim kredisi borçlarına öğrencilerin tepkileri sürerken Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,"Kanunda var olan bir enflasyon oranıyla bağlantılı bir süreç. Ve tabii gençlerimizi biz hiçbir zaman mağdur etmedik" dedi.

KASAPOĞLU,MAĞDURLARDAN BİHABER:GENÇLERİMİZİ MAĞDUR ETMEDİK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,faizli KYK borçlarının kabinede ele alınacağını ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin bir açıklama yapacağını bildirdi. 

Öğrencilerin Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (KYK) olan yüksek faizli öğrenim kredisi borçlarına tepkiler sürerken,Bakanlık merkez binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da konuya ilişkin yöneltilen soruları yanıtladı, gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK
Kasapoğlu şöyle konuştu:

"Eski adı TEFE yeni adı Yurt İçi Tüketici Fiyat endeksi. Bir faiz uygulaması değil, ana muhalefet partisi liderinin ifadesiyle bir faiz uygulaması değil. Kanunda var olan bir enflasyon oranıyla bağlantılı bir süreç. Ve tabii gençlerimizi biz hiçbir zaman mağdur etmedik ve az önce de bahsettim. Bizim hizmet anlayışımızda her bir vatandaşımız olduğu gibi gençlerimiz de hiçbir mağduriyete feda edilemeyecek kadar önemli. Bakanlık olarak detaylıca çalıştık ve hiçbir zaman hiçbir gencimizi bu süreçlere mağdur etmediğimiz gibi, bundan sonra da en güzey şekilde gençlerimizin mutlu olmasına yönelik adımlarımızı atacağız. İlk Kabine Toplantısı sonrasında sayın Cumhurbaşkanımız etraflıca bu konuyu gençlerimizle paylaşacak."

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2022, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER