KAZANCINI DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERECEK

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından ülkenin her yerinden dayanışma çağrıları yükselirken Bolu esnafı da harekete geçti. İlimizin tanınan esnaflarından Davud Ergün eşi Azize Ergün ile birlikte işlettiği meze dükkanının bir haftalık kazancını deprem bölgesine gönderecek.

KAZANCINI DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERECEK

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerde etkili olan depremin ardından tüm yurttaşlar dayanışma için seferber oldu. Bolu’da Ezmeci Güzeli isimli meze dükkanını işleten Türkiye Komünist Partisi(TKP) Bolu İl Başkanı Davud Ergün ve eşi Azize Ergün işletmelerinin bir haftalık gelirini deprem bölgesine bağışlayacağını açıkladı.

Aynı acıları 1999 depreminde yaşadıklarını belirten Davud Ergün “Biz Bolu olarak bu acıyı 24 yıl önce feci şekilde yaşadık. O günlerde bizlerin yardımına koşan kardeşlerimiz için vefa borcumuzu ödeme zamanıdır. Biz bir haftalık kazancımızın kuruşuna dahi dokunmadan deprem bölgesine göndereceğiz. Bu dayanışmaya bütün esnaflarımızın katılmasını istiyorum. Gün acılarımızı birlikte sarma günüdür.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER