KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU BOLU’DA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu'da miting düzenledi. İki isim de gençlere seslendi. İmamoğlu, "Bu iş dansla olmaz" derken Kılıçdaroğlu "ilk turda bitirme" çağrısı yaptı. Erzurum'daki taşlı saldırı da liderlerin gündemindeydi. Kılıçdaroğlu, "Taşla sopayla işimiz yok, o korkakların işidir" dedi.

KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU BOLU’DA

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu Bolu'da seçmenlerle buluştu. Sahneye ilk çıkan İmamoğlu oldu.

Konuşmasına Erzurum'da yaşanan taşlı saldırıdan bahsederek başlayan İmamoğlu, iktidardaki siyasetçilerin saldırı hakkında yaptığı açıklamaları şöyle eleştirdi:

"Bolulu insanlarımız bu süreçte yaşananlara en doğru kararı vereceklerdir. Bir devletin yönetici kadrosu, başındaki insan yanlışı övüyorsa, kötülüğü güçlendiriyorsa Allah bu memleketin her insanını korusun. Bunlar kötülüğe razı, yeter ki 1 oy alsınlar. 1 oy için her şeyi yaparlar. Oy için her şeyi göze alan akıldan Allah insanları korusun. Onlar için her şey 1 kişi. Onlar için bir avuç insanın çıkarı her şey."

"'BİZİ KABUSTAN UYANDIRMIŞ' DİYECEKSİNİZ"

İktidarın partizan bir devlet ve toplum yarattığını ifade eden İmamoğlu, "Devletin kurumlarından partizanlığı söküp atacağız. Kendi bakanları bile onlarla çalışmayı reddediyor. Bu kadar kötüler. Öyle güzel bir dönem yaşatacağız ki size, 'Allah'ım, Kemal Kılıçdaroğlu bizi nasıl bir kabustan uyandırmış, Allah razı olsun' diyeceksiniz" şeklinde konuştu.

"15 MAYIS'TAN SONRA HESAP SORULACAK"

"150-200 kişinin provokasyonu hiçbir şehri lekeleyemez. Canım dadaşların üzerine toz zerresi bile konmaz. Bu işi yaptıranlar er geç ortaya çıkacak. Bu işi yaptırırken oradaki güvenlik güçlerini seyrettiren akıl, bakanından valisine kadar oratay çıkacak. 15 Mayıs'tan sonra onlardan hesap sorulacak.

Sen kim oluyorsun da inancımızı ölçüyorsun? Sanki elinde alet var herkesin inancını ölçüyor. Kötülük bu, sakın fırsat vermeyin."

"BU İŞ DANSLA MÜZİKLE OLMAZ"

Bolu'daki gençlere seslenen İmamoğlu, şunları söyledi:

"İhmal edildiniz, koca İstanbul'da İBB'nin öğrencilerine vereceği bir yurt yatağı bile yoktu. Yatağı yok diye milletin çocukları okula gitmemeye karar veriyor. Sakın hayatınızın en önemli kararını ihmal etmeyin. Bu parti seçimi değil, geleceğinizin seçimi. Bu iş dansla müzikle olmaz, oylarınızı sakın bölmeyin."

KILIÇDAROĞLU: "TAŞ, SOPA KORKAKLARIN İŞİDİR"

İmamoğlu'ndan sonra sahneye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, kalabalığa, "Değişime hazır mıyız?" diye seslendi. 'Devlet aklı' kavramını öne çıkan Kılıçdaroğlu şeffaflık vurgusu yaptı. "Devletin dini adalettir" diyen Kılıçdaroğlu, ilk kez oy kullanacak seçmenlere seslendi:

"Türkiye'nin kaderini sizler değiştireceksiniz. Sandığa gidip iş, aş, özgürlük, demokrasi isteyeceksiniz. Taşla sopayla işimiz yok, o korkakların işidir. Yiğit insanlar bunu yapmaz. Herkesin düşüncesine saygı duymak Bay Kemal'in görevidir."

İktidarın 'milliyetçilik' üzerinden muhalefete yüklenmesini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bizim milliyetçiliğimizi sorgulayacak kişi anasından doğmadı. Altı okumuzdan birisi milliyetçiliktir. Milliyetçilik vatanseverliktir" diye yanıt verdi.

İktidara yoksulluk eleştirisini yerli üretimin yetersizliği üzerinden yönelten Kılıçdaroğlu, "Herkesin karnının doyduğu bir ülke istiyoruz. Yulaf dışarıdan, mercimek, canlı hayvan dışarıdan geliyor. Neden? Bu ülkede kimsenin başını yere eğdirmeyeceğiz" dedi.

Hayat pahalılığından bahseden Kılıçdaroğlu, emeklilerin sorunlarına da değindi. Bayramlarda asgari ücret kadar ikramiye verme vaatlerini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, "Bayramlarda emekli bayrama gittiğinde banka hesabında 15 bin lirayı görecek" dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasını "Her şey çok güzel olacak" sloganıyla bitirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER