KURAN KURSLARI BAŞLIYOR:ÇOCUKLAR "DEV BİR ORDU"NUN HEDEFİNDE!

Personel sayısı itibarıyla, “Dev bir ordu”ya dönüşen Diyanet İşleri Başkanlığı, 90 bini aşkın cami ve çeşitli mekanlarda 27 Haziran tarihinde Yaz Kuran Kursları başlatıyor.

KURAN KURSLARI BAŞLIYOR:ÇOCUKLAR "DEV BİR ORDU"NUN HEDEFİNDE!

Dini vakıf ve derneklerle imzaladığı işbirliği anlaşmalarıyla eğitimin dinselleşmesinin önünü açan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), laik eğitime sırtını dönerek Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği içerisinde.

Küçük yaştaki çocuklara dini eğitim vermekte ısrarcı olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Yaz Kuran Kursları için Bolu İl Müftülüğü tarafından Kuran kursu öğreticilerine yönelik seminer düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı verilerine göre Kuran kursu sayısının 71 olduğu Bolu’da İl Müftülüğü tarafından, küçük yaştaki çocuklara ders verecek olan “öğretici”lere yönelik seminer düzenlendi.

Seminerde "öğretici"lerin, Kuran Kurslarının eğitimin niteliğinin ve niceliğinin artırılması için nasıl faaliyetler yapacağı, eğitim öğretimde ne gibi program ve materyallerin kullanılacağı, sınıf yönetimi, ergenlerde sosyal medya bağımlılığı, dini eğitiminde eğitici oyunlar ve drama gibi konular anlatıldı.

KURAN KURSU SAYISINDA BÜYÜK ARTIŞ!
AKP iktidarının ilk yılında Türkiye’deki toplam Kuran kursu sayısının 3 bin 699 iken 2002 yılı itibarıyla her yıl neredeyse biner biner artan Kuran kursu sayısı, 2011 yılında 9 bin 486’ya çıktı. 2011 ve 2012 yılları arasında ise Kuran kursu sayısında rekor artış yaşandı. Buna göre, 2011 yılında 9 bin 486 olan kurs sayısı 2012 yılında 14 bin 676’ya fırladı. 2019 yılı ve sonrasında ise kuran kursu sayısı 19 bin 503’e ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER