MADEN OCAĞINDA PATLAMA: Can kaybı 41'e yükseldi

Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağında hayatını kaybedenlerin sayısı 41'a ulaştı. Maden faciası ile ilgili Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı, olayla ilgili 3 savcı görevlendirildi.

MADEN OCAĞINDA PATLAMA: Can kaybı 41'e yükseldi

Bartın'ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında dün (14 Ekim) akşam saatlerinde grizu patlaması meydana geldi. Bartın Valiliği'nin açıklamasına göre, patlama saat 18.15 sıralarında -300 kotunda yaşandı. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, patlamada yaşamını yitirenlerin sayısının 41'e yükseldiğini bildirdi.

Maden kazası ile ilgili Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da soruşturma başlatıldı, olayla ilgili 3 savcı görevlendirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ilk açıklamasında, “Arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre grizu patlaması olduğu şeklinde" ifadesini kullanmıştı.

ERDOĞAN: “Kader planına inanmış insanlarız”

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün meydana gelen patlama sonucu 41 işçinin hayatını kaybettiği Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi'ne ait maden ocağına geldi.

Burada incelemelerde bulunan Erdoğan, "Şu andaki önceliğimiz yeraltındaki işçilerimize ulaşmaktı ve en son 41'inci işçimize ulaştık. O da rahmetli olmuş. 40 olarak daha önce ilan edilmiş merhumlarımızın sayısı böylece 41 oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyoruz" dedi.

Erdoğan açıklamasında, "Birileri bununla dalgasını geçebilir ama önemli değil, biz kader planına inanmış insanlarız. Kader planına da inandığımız için bunun ne dünü, ne bugünü, ne yarını hiçbir zaman ne yapmayacaktır, olmayacaktır. Bunlar her zaman olacaktır, bunu da bilmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER