MADEN OCAĞINDA PATLAMA

Bartın'ın Amasra ilçesinde bir maden ocağında patlama meydana geldi. Mahsur kalan işçilerin çıkarılması için çalışma yürütülüyor.

MADEN OCAĞINDA PATLAMA

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesinde patlama meydana geldi.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir patlama olduğunu belirterek, "Yer altında mahsur kalan işçiler var" açıklamasında bulundu. Arslan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Patlamanın nedeniyle ilgili henüz net bir bilgi yok. Saat 18.15 sıralarında eksi 300 kotta bir patlama olduğu bilgisi bizlere ulaştı. Eksi 250 kotta 74 tane arama- kurtarma ekibimiz çalışmalarına devam ediyor. Şu anda eksi 300 kotta 44 kişi, eksi 350 kotta da 5 kişi var. Bu işçileri kurtarma çalışmalarımız da devam ediyor. 8 kişi kendi imkânlarıyla kurtarıldı. Şu ana kadar 6 yaralımız çıkarıldı. Onlar da ambulanslarla hastanelere sevk edildi."

Vali Arslan, maden ocağından çıkan işçi ile konuştu. Maden ocağından çıkan işçi, "Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz- duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz, gözükmedi. Kendi imkanlarımla çıktım. Patlama büyük ihtimalle de tam olarak, yani biz biraz geride olduğumuzdan dolayı sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER