MAHKEMEDEN TANJU ÖZCAN'I ÜZECEK KARAR

Bolu Valiliği tarafından çökme riski bulunan Gazipaşa İlköğretim Okulu’nun belediye tarafından yıkılması kararına karşı açılan davada mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

MAHKEMEDEN TANJU ÖZCAN'I ÜZECEK KARAR

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,Gazipaşa İlkokulu için belediye tarafından yaptırılan karot incelemesi sonucunda, okulun çökme riski ile karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Karot raporunun ardından Bolu Valiliği, eğitim faaliyetlerinin binanın bitişiğinde bulunan küçük binada devam etmesine karar verdi. Sürece ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gazipaşa İlköğretim Okulu’nun yıkılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne “Milli Eğitim Müdürlüğüne bugün bir yazı yazıyoruz. Binadaki eşyalarını 28 Şubat’a kadar boşaltmalarını talep edeceğiz. Biz bu binayı gidip ekiplerimizle ortadan kaldıracağız. Çünkü o binanın yanından bile geçmek tehlikeli. Bunu yapmazsanız eğer eşyam zarar gördü demeyeceksiniz. Milli Eğitim Müdürüne sesleniyorum, eğer kendisinde vicdan varsa sen çocukların okul binasını işgal edeceğine git kendin çadırda otur o çocuklara da yeni yaptırdığın binayı ver” çağrısında bulundu. 

Tanju Özcan'ın çağrısının ardından harekete eçen Bolu Valiliği yürütmenin durdurulması için İdare Mahkemesine dava açtı.Dosyayı inceleyen mahkmeye heyeti, çökme riski olduğu iddia edilen okulla ilgili 'Yürütmeyi Durdurma Kararı' verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2022, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER