MANGAL YAKMAK YASAK OLAN GÖLCÜK’TE BOLU’NUN MİLLİ YEMEĞİ HAMSİ!

Bolu’da ikamet eden Ordulu vatandaşların derneği, Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gölcük’te mangal yasağını deldi.

MANGAL YAKMAK YASAK OLAN GÖLCÜK’TE BOLU’NUN MİLLİ YEMEĞİ HAMSİ!

Geçtiğimiz günlerde Orman Bakanı Veysel Eroğlu Bolu’ya geldi, ilk iş Gölcük Tabiat Parkında incelemelerde bulundu ve Tabiat Parkında piknik yapmayı ve mangal yakmayı yasakladı.

Ordulu, Bolu’da ikamet eden vatandaşlar ise rivayete göre toplam bin 500 kilo civarında hamsi büyük mangallarda pişirildi ve bürokrat ve AKP’li siyasetçilere ikram edildi.

Hamsi ziyafetine Bolu Valisi, Bolu Belediye Başkanı, Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun, daire müdürleri, AKP’li ilçe belediye başkanları katıldılar.

 

Hamsiye doyan bürokrat ve AKP’li siyasiler hem bol bol hamsi tükettiler hem de siyasi propaganda konuşmaları yaptılar,

SİYASİLER HAMSİYE DOYDU

Alaaddin Yılmaz Şunu söylemem gerekir ki Karadenizliler gerçekten yerinde duramayan enerjik dinamik insanlar. Onların bu dinamizmi de hayata renk katıyor aynı zamanda ekonomiyi de güçlendiriyor”

Bolu Valisi Aydın Baruş, “Bu birlik beraberliğin devam etmesini ve aramıza nifak sokmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermemelerini temenni ediyorum”

Mileetvekili Ali Erçoşkun “ Gölcük sadece Bolu’nun ve Türkiye’nin değil dünyanın gözbebeği olan noktalardan birisi. Böyle bir yerde bir birliktelik ortaya konulması, memleketin ihtiyacı olan birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha vurguladı. Bu birliktelik olduktan sonra bu ülkenin bu milletin geleceğinden hiç kimsenin kuşku ve kaygı duymaması gerekir”  dedi.

Hamsi i festivalinde Bolu Belediyesi Halk Oyunları Ekibi sunduğu özel gösteriler ile izleyicilerden tam not aldı. Festivale katılanlar anı defterine duygu ve düşünlerini yazarken sonraki faaliyetler için iletişim bilgilerini de bıraktı.

SPONSOR CAVİT DEMİR

Hamsi festivalinin sponsorluğunu ise çağsu hastanesi ve Memleketim Bolu gazetesinin sahibi Ordulu  Cavit Demir’in yaptığı öğrenildi.

ELLERE VAR BİZE YOK MU?

AKP’li siyasilerin yine AKP’li bakan Eroğlu’nun koyduğu mangal yasağını delmesi, vatandaşlara “ Ellere var bize yok mu” şarkısını hatırlattı.
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER