MENGEN'DE İL ÖZEL İDAREYE AİT 2 KATLI BİNA TÜRGEV'E KİRAYA VERİLDİ

Bolu'nun Mengen ilçesinde Özel İdareye ait 2 katlı bir binanın aylık 160 lira bedelle TÜRGEV'e kiraya verildiği iddia edildi.

MENGEN'DE İL ÖZEL İDAREYE AİT 2 KATLI BİNA TÜRGEV'E KİRAYA VERİLDİ

Bolu İl Genel Meclisi bütçe görüşmeleri tamamlanırken, mecliste konuşma yapan İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erhan Beykoz, yaptığı konuşmada Mengen'de İÖzel İdare'ye ait 2 katlı binanın 160 bin liraya TÜRGEV'e kiraya verildiğini öne sürdü.

"TÜRGEV'E PEŞKEŞ ÇEKİLDİ"
Mengen'de AKP hariç diğer siyasi partiler ile Sivil Toplum Örgütlerinin binanın TÜRGEV’e kiraya verilmesine karşı çıktıklarını ve dilekçe verdiklerini dile getiren Beykoz, şunları söyledi:

Şimdilerde gündemde TÜRGEV denen bir yapıdan bahsediliyor. İhanet şebekesi FETÖ'den alınan yurtlar TÜRGEV'e sonrasında Ensar ya da başka vakıflara devredildi. Mengen İl Özel İdaresi ait 2 katlı bina TÜRGEV'e 160 liraya, altını çiziyorum, aylık 160 liraya kiraya verildi. Bundan birçok arkadaşımızın haberi yoktur.Sayın başkanın haberi var mıdır, bilemem ama 2 katlı bina TÜRGEV'e 160 liraya kiraya verildi. Yani bir nevi TÜRGEV'e peşkeş çekildi. Ve burada Mengen'de ki siyasi partiler AKP hariç, STK'ların çoğunun ihalenin veriliş şeklinin ve TÜRGEV'e verilmesinin doğru olmadığıyla ilgili dilekçeleri dahi kabul edilmedi. Bilal Erdoğan Bolu'ya geldi. Ok atmaya mı geldi, yer kapmaya mı geldi? Hep beraber bununla da görmüş olduk arkadaşlar.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER