METEOROLOJİ BOLU İÇİN UYARDI:REKOR KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR!

Bolu'da, 3 gün boyunca aralıksız olarak devam eden ve 1950’den bu yana en yoğun kar yağışının yaşandığı kentte kar kalınlığı 70 santimetre ölçüldü. Kar yağışının hafta sonu yeniden başlayacağı il genelinde tarihi rekor yaşanması bekleniyor.

METEOROLOJİ BOLU İÇİN UYARDI:REKOR KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR!

Bolu'da, hafta başından itibaren aralıksız olarak devam eden ve 70 santimatreyi bulan kar yağışı kent genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle yüksek kesimlerde ve Bolu Dağı geçişinde etkili olan kar yağışı sebebiyle meydana gelen trafik kazaları ulaşımı durdurdu.

Kara yolları ekipleri, İstanbul ve Ankara arasındaki en önemli geçiş güzergahı olan D100 Karayolu ve TEM Otoyolu Bolu Dağı geçişinde ulaşımın aksamaması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdü. Kar yağışının sabah saatleri itibariyle durmasının ardından ekipler, yollarda genişletme çalışması başlattı.

Bolu'da en son 1950 yılında yaşanan yoğun kar yağışı yaşadığı bildirildi.Kar yağışının hafta sonu yeniden başlayacağı il genelinde tarihi rekor yaşanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2022, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER