METEOROLOJİ'DEN BOLU DAHİL 16 İL İÇİN UYARI

Meteoroloji, aralarında Bolu’nun da olduğu çok sayıda kente bugün için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Açıklamada vatandaşlara ani sel, yerel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

METEOROLOJİ'DEN BOLU DAHİL 16 İL İÇİN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Batı Karadeniz bölgesinin parçalı yer yer çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların perşembe öğle saatlerinden sonra Bolu, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU’DA HAVA NASIL OLACAK?
Bolu’da hava sıcaklığı 15°C ile 24°C arasında olacağı ön görülüyor. Parçalı ve zamanla çok bulutlu, perşembe öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2021, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER