METEOROLOJİ'DEN BOLU İÇİN UYARI!

Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü, Bolu’da 1 Haziran Salı Günü 12.00 ile 19.00 saatleri arasında gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

METEOROLOJİ'DEN BOLU İÇİN UYARI!

Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Bolu, Karabük, Düzce çevreleri ile Zonguldak, Bartın’ın iç kesimlerinde Salı günü (01.06.2021) saat 12.00’den 19.00’a kadar yerel kuvvetli yağış beklendiğini, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anından kuvvetli rüzgara karşı dikkatli olması konusunda uyarıda bulundu.

VATANDAŞLAR TEDBİRLİ VE DİKKALİ OLMALI
Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklam şöyle: “Yapılan son değerlendirmelere göre Salı (01.06.2021) Günü öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in (Bolu, Karabük, Düzce çevreleri ile Zonguldak, Bartın’ın iç kesimleri),yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel,su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anından kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER