METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan haftalık hava durumu raporuna göre Bolu'da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağışların olması bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteorolojitarafından haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Pazartesi gününden itibaren hava durumunun yurt genelinde mevsim sıcaklıklarının altına düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, "Pazartesi kuzey, iç ve doğu kesimlerde azalarak mevsim normallerinin altına düşecek olan hava sıcaklıklarının, Çarşamba gününden itibaren tekrar artacağı ve mevsim normalleri civarına, batı kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor." denildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Düzce, Bolu, Karabük çevreleri, Kocaeli ve Sakarya'nın iç kesimleri, Osmaniye çevreleri, Adana'nın doğu, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ve Hatay'ın kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BATI KARADENİZ
Az bulutlu, zamanla parçalı yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 19°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların  kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 11°C, 23°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 15°C, 22°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, sağanak yağışlı

ZONGULDAK 15°C, 19°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER