METEOROLOJİ VE AFAD BOLU İÇİN UYARDI!

Meteoroloji 8 il için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Yağışlar, Bolu, Eskişehir'in doğusu, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Karabük, Çorum ve Kastamonu'da da etkili olacak. Vatandaşlardan tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

METEOROLOJİ VE AFAD BOLU İÇİN UYARDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bugün ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Batı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir'in doğusu, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Karabük, Çorum, Bolu ve Kastamonu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.

HAVA SICAKLIĞI YAĞIŞLI YERLERDE AZALACAK
Bu bölgelerde ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi. Yağış alan bölgelere hava sıcaklığı ise 2-4 derece arasında azalacağı söylendi.

BİR UYARI DA AFAD’DAN
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) sosyal medya hesabından, bugün öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Eskişehir'in doğusu, Kastamonu, Karabük, Bolu'nun doğusu ve Çorum'da kuvvetli yağışın beklendiğini duyurdu.

"Sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" uyarısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER