METEOROLOJİDEN BOLU İÇİN UYARI

Meteoroloji 1 Mart hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre Bolu'da akşam saatlerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise yer yer kar yağışı bekleniyor.

METEOROLOJİDEN BOLU İÇİN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ
Rüzgarın, Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Batı Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BOLU'DA KARLA KARIŞIK YAĞMUR
Batı Karadeniz bölgesinin parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmurlu, iç kesimlerinin yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bolu'da ise hava sıcaklığının 5°C olacağı, parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerinde ise yer yer kar yağışı etkili olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER