MİLLİ EĞİTİM’DEN SABAH NAMAZINA ÇAĞRI

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullara gönderdiği resmi yazıda, 7 Ekim Cuma günü Bilal-i Habeşi Cami’sinde kılınacak sabah namazına ortaokul ve lise öğrencilerinin katılmasını istedi.

MİLLİ EĞİTİM’DEN SABAH NAMAZINA ÇAĞRI

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “O’nun Çağrısı Birliğe ve Kardeşliğe, Çağrıya Kulak Ver” çağrısıyla Bolu’da öğrenim gören tüm ortaokul ve lise öğrencileri “Sabah Namazı Buluşması” na davet edildi.

Bolu Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla okullara duyurulan etkinlikte 2022 yılı Mevlid-i Nebi haftası “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” temasıyla “O’nun Çağrısı Birliğe ve Kardeşliğe, Çağrıya Kulak Ver”  etkinlikleri kapsamında 7.10.2022 tarihinde tüm ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin Bilal-i Habeşi Camisi’nde kılınacak sabah namazına katılım sağlanması istendi.

VELİLERDEN TEPKİ

Duyurunun kendilerine iletilmesiyle durumu öğrenen birçok veli çocuklarının Milli Eğitim aracılığıyla böylesi bir etkinliğe sözde isteğe bağlı olarak çağrılmasına tepki gösterirdi.

Konu hakkında açıklama yapan bir veli “Biz bugün çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını zor karşılarken, yukarıdakilerin derdi çocuklarımızı dinci, gerici eğitime mahkum etmek. Hiçbirimiz tarikat yurtlarında yaşanılanları unutmadık. Çocuklarımızın geleceğini yok sayanları unutmadık. Bugün çocuklarımızı böylesi sözde göünllü etkinliklerle gerici eğitime mahkum kılmak isteyenleri de kabul etmiyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çocuklarımız üzerinde kurmak istediği bu eğitim modelinden vazgeçmeye davet ediyoruz. Biz veliler olarak çocuklarımız için Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, bilimsel eğitim istiyoruz.” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SORUMLULUKLARINI DERT ETSİN

İsmini vermek istemeyen başka bir öğrenci velisi ise “ Milli Eğitim Müdürlüğü önce pandemide tadilata alamadığı okulları sorgulasın. Bolu’da okulların yarısı tadilatta. Çocuklarımız zaten sabah namazına yakın bir saatte okula gidiyor. Üstelik sabahın köründe, tadilatları tamamlanmayan okullar yüzünden saatleri değişen çocuklarımız, elverişsiz binalarda eğitim görüyor. Milli Eğitim Müdürlüğü öncelikli sorunlarını dert etsin, çocuklarımızla ne zaman nereye gideceğimize biz karar veririz.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 13 ay Önce

Helal olsun (Dinci,Gerici,bilimsellikten bahseden Veli'nin ....... Sanki tüfek zoruylami cagiriliyor eminim genel eve davet gitse bu kadar tepki sağlanmazdi aslında tepki de yokta ortada birilerinin ilgisini çekmiş demekki.M.KEMAL ATATÜRK TBMM'nin 1 Kasım 1938 de dualarla açtı be bu zihniyet ne Ataturkcu,Ne milliyetçi din düşmanı Allah düşmanı pe....ler

SIRADAKİ HABER