MUDURNU ŞATOLARI 2022'DE TAMAMLANACAK

MUDURNU ŞATOLARI 2022'DE TAMAMLANACAK

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde 2011 yılında yapımına başlandıktan sonra şirketin maddi zorluklar sebebiyle tamamlayamadığı ve yıllardır atıl şekilde duran ve şato tipi mimarisiyle dikkat çeken villaların 2022 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Mudurnu ilçesinde sadece Arap müşterilere satılmak için 2011 yılında yapımına başlanan ve bünyesinde 732 villa, AVM, otel ve 2 kongre merkezi bulunan şato tipi villaların 350 tanesi inşaat çalışmaları devam ederken Katar, Bahreyn, Kuveyt, Dubai ve Suudi Arabistan'daki müşterilere satıldı. Satış işleminin ardından Arap müşterilerin taksitlerini zamanında ödememesi nedeniyle 'Burj Al Babas' adlı projenin sahibi Sarot Termal Grup, 2018 yılının Haziran ayında konkordato için başvurdu.

Şirketin yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle başlayan hukuki süreç devam ederken Sarot Termal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen, projenin yeniden başlayacağını açıkladı. Yerdelen, “İnşallah en kısa zamanda Burj Al Babas'ın tüm villaları ve içindeki otelinin hem yapımına hem de satışına başlayacağız. Mahkemenin kararı koruma tedbir kararıdır. Şirketin borçlarıyla alakalı mal varlığına bir şey olmasın diye. Millet farklı bir şey zannediyor ama farklı bir şey yok. Konkordato dediğimiz koruma tedbir kararı var firmada. Bir müddet daha devam edecek. Borçlar da bitmek üzere. Yeni yapılanmayla birlikte yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimizle birlikte finans da sağlanıyor. Bölgemiz için hayırlı olacak. 2022'in sonlarında doğru içindeki rezidans, 180 odalı otel, 2 kongre merkezini faaliyete sokacağız. Arkasından etap etap körfez ülkelerdeki Arap müşterilerimiz ve yurt içindeki müşterilerimize satış olacak. Aynı zamanda burası sağlık turizmine de hizmet edecek" dedi.

Haber: //www.ozgurbolu.com/

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER