MUDURNU TOKİ'DE TEPKİ ÇEKEN İDDİA!

Mudurnu’da 3. Etap TOKİ sakinleri, kömür ücreti verdikleri halde yönetim tarafından yaşanan gecikmeden dolayı oluşan bin 200 lira fiyat farkının kendilerinden isteneceği iddiasına tepki gösterdi.

MUDURNU TOKİ'DE TEPKİ ÇEKEN İDDİA!

Özel Haber:Ahin ASLAN

Mudurnu’da TOKİ konutlarında tepki çeken iddia. 4. Etap TOKİ konutlarında geçtiğimiz aylarda yaşanan doğalgaz kazanının devreye sokulmaması olayının ardından bu kez de 500 dairenin bulunduğu 3. Etap TOKİ konutlarında kömür ücreti nedeniyle site sakinleri tepkili.

Bolu’nun Mudurnu İlçesi’nde 500 konutun bulunduğu 3.Etap TOKİ sakinleri, site yönetimine tepkili. Geçtiğimiz aylarda kömür için 2 bin 465 lira ödeme yapan site sakinleri, yönetim tarafından ödemenin gecikmesinden dolayı bin 200 lira fiyat farkı oluştuğunu, oluşan fiyat farkının kendilerinden isteneceği iddialarına tepkili.

Fiyat farkının kendilerinden istenmesine tepki gösteren bir vatandaş, TOKİ Bölge Müdürü olarak kendini tanıtan Aytekin Kireç tarafından bina sözcüleri ile 2021 Ekim ayında yapılan toplantıda kömür ücretinin birinci taksitinin 2bin 465 TL olarak belirlendiğini söyledi.

Ödemelerin kömür gelmeden peşin olarak yapıldığını ancak Aralık 2021 ve Şubat 2022 dönemi taksitlerinde zam farkı uygulanacağını belirten site sakinlerinden biri “İsteyen bu fiyattan tamamını ödeyebilir şeklinde bilgiler vermiş. Büyük çoğunluğunun asgari ücretle çalışan TOKİ sakinleri, Bölge Müdürü tarafından verilen söze itimat ederek, kimisi sağdan soldan borç bulup, kimisi kredi çekip, kimisi yemeden içmesinden kısarak, kimisi de eşinin altınlarını satıp,  kömür parasının tamamını yatırdı. Üstelik kömür gelmeden ödemeler peşin yapıldı. Peşin ödemesi yapılan kömürün, gecikmeden dolayı aradaki fiyat farkının daire sakinlerine sarılması hukuken ve ahlaken ne kadar doğrudur”diyerek yönetime tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER