MURAT MISIRLIOĞLU:BETORNARME VE STATİK KURALLARINA AYKIRI İMALATLAR YAPILIYOR!

Bolu’da inşa edilen yapılarda betonarme ve statik kurallarına aykırı imalatlar yapıldığına dikkat çeken Murat Mısırlıoğlu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla “Özellikle demir donatı ve beton konularında daha titiz olun ve ilgili birimleri bunlara göz yummamaya davet ediyorum” dedi.

MURAT MISIRLIOĞLU:BETORNARME VE STATİK KURALLARINA AYKIRI İMALATLAR YAPILIYOR!

Müteahhit Murat Mısırlıoğlu, deprem riski yüksek olan illerden biri olan Bolu’da inşaatlarda betonarme ve statik kurallarına aykırı imalatlar yapıldığını ifade etti.

MÜTEAHHİTLERE VE İLGİLİ BİRİMLERE UYARI
Deprem riski bakımından birinci grupta yer alan Bolu,dayanıklı bina yapımında ne yazık ki son sıralarda yer almaktadır. Depreme dayanıksız, kalitesiz binaların inşa edilmesine müdahalede bulunmayan Bolu Belediyesi, müteahhitlerin inşaat yapımında kaçak su kullandığını tespit etmekle yetinmektedir. İnşaatlarda kalitesiz malzemelerin kullanıldığını açıklayan Murat Mısırlıoğlu, müteahhitlere ve ilgili birimlere çağrıda bulunarak  “Özellikle demir donatı ve beton konularında daha titiz olun ve ilgili birimleri bunlara göz yummamaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Murat Mısırlıoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın tamamı şöyle:

“Sevgili Bolu’lular…Bu yazıyı yazıp yazmamayı çok düşündüm.Yani kısacası bananecilik yapamadım.Bolu’muzda inşaat sektöründe birçok firma ve çoğuda arkadaşlarımız bu işleri ellerinden geldiğince yapmaya çalışıyorlar.Hepsi kul yapısı ancak…artan malzeme ve işçilik maliyetlerinden dolayımıdır artık bilemiyorum,deprem bölgesi olan ilimizde betonarme ve statik kurallarına aykırı imalatlar yapıldığını en basitinden ellerindeki projeye uygun ama özellikle demir donatılarındaki imalatlarını minumum seviyede tutmaya çalıştıklarını görmekteyim.Hatta bu müteahhit arkadaşların demir imalatını tonajını projede kim az çıkartıyorsa o mühendis arkadaşları projede tercih ettiklerini de bilmekteyim.Bakın!!Deprem bölgesiyiz…Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktansa en kötüsünü ucuzunu yapmaya çalışmaktasınız.Bunları satın alan insanların ne zorluklarla emeklerle alabildiklerini unutmayın.Daha fazla para kazanma hırsınızı bir kenara bırakıp,bu yapılarda insanların ,canların,hayatların yaşayacağını unutmayın…özellikle demir donatı ve beton konularında daha titiz olun ve ilgili birimleri bunlara göz yummamaya davet ediyorum.Amacım reklam yada birilerini kötülemek asla değildir..SADECE İNSANİ VE MESLEKİ VİCDAN…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersin Özcan
Ersin Özcan - 2 yıl Önce

bu duyarlı davranışından dolayı murat beye teşekkür ediyorum. aynı duyarlı davranışı inşaat sektöründeki tüm emektarlardan bekleriz. elbette önce insan. kalite ayrı telore edilebilirler ancak betonarme statik ten taviz verilmesi mümkün değildir. asla da kabul edilmez.
g
gündeme tasiyan ve taşınmasında emeği geçenlere teşekkürler.

SIRADAKİ HABER