OKTAY ERCAN, FİDANLIK ARAZİSİ HAKKINDA KONUŞTU:BELEDİYE BAŞKANI SAHİP ÇIKTI

Bolu Belediyesi tarafından Karacasu yolu üzerinde bulunan fidanlık arazisini satın alan iş insanı Oktay Ercan, arazide yapılacak olan projenin detayları hakkında konuştu.Fidanlık arazisinde yapılacak olan proje için bir fon ile anlaştığını söyleyen Ercan,” Bu büyük bir yatırım.Zaten arsayı ben almadım. Arsayı bir fon şirketine aldırdık. Bu işi onlar finans edecekler. Biz işin geliştirmesini yapacağız ve işletmesini yapacağız. Kazandıktan sonra fon şirketine parasını ödeyeceğiz. Bu şekilde ikna ettik. İhale oldu”dedi.

OKTAY ERCAN, FİDANLIK ARAZİSİ HAKKINDA KONUŞTU:BELEDİYE BAŞKANI SAHİP ÇIKTI

2018 yılında AKP’li Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde Bolu Belediyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan protokolle yeni Orman Bölge Müdürlüğü binası yapılması karşılığında Büyüksu Deresi yanında bulanan yüzlerce dönümlük fidanlık arazisi Bolu Belediyesi’ne devredilmişti. Söz konusu 378 dönüm arazinin içinde, Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Türk Fındığı Klonal Tohum Bahçesi’ (Gen Bahçesi) de bulunuyordu. CHP’li Özcan tarafından iş insanı Oktay Ercan’a satıldı.

“LONDRA MERKEZLİ PROJEYİ HAZIRLAYAN MÜHENDİSLİK GRUBU”
Fidanlık arazisi hakkında yerel bir gazeteye özel açıklamalarda bulunan Oktay Ercan, “Bir proje geliştirmiştim. Belki de dünyada benzeri çok az olan bir tane spor resort otel projesi geliştirdik.Londra merkezli projeyi hazırlayan mühendislik grubu. Yine Türk mühendislerinde olduğu. Sadece 1 buçuk yıl avam projesine çalışıldı. Bununla ilgili yaklaşık 4-5 ülkeyi gezdim. Değişik ülkelerdeki bu tür spor otelleriyle ilgili konseptleri gezdim. Mimarlarım gezdi, halen gezmeye devam ediyoruz. Her yerden daha iyisini nasıl alabiliriz diye bakıyoruz” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI SAHİP ÇIKTI”
Fidanlık arazisini bir fon şirketi ile anlaştığını kaydeden Ercan, “Bu işi onlar finanse edecekler. Biz işin geliştirmesini yapacağız ve işletmesini yapacağız. Kazandıktan sonra fon şirketine parasını ödeyeceğiz. Bu şekilde ikna ettik. İhale oldu. Bu proje eski Belediye Başkanımız zamanında başlamıştı. O zamanlar gündemdeydi. Daha sonra yeni Belediye Başkanımız gelince projeyi ona anlatınca oda olaya sağ olsun sahip çıktı” diye konuştu.

“RAYİÇ BEDELİYLE BURAYI SATIN ALDIK”
Satın alınan fidanlık arazisinin yanında Bolu Belediyesi tarafından park yapılacağını vurgulayan Ercan, “Biz Bolu’ya katkısı olsun diye fon şirketine bu yeri parasıyla rayiç bedeliyle aldırdık ki o alınan parayla da yan tarafına da park yapılacağını duyduğumuz için o bizi cezbetti. Komple bütün bir proje olarak değerlendirdik. Hiç olmazsa buradan gelecek parayla da belediye de parkı yapacaktı. Böylece ikisini birleştirdiğiniz zaman muazzam bir eser ortaya çıkmış olacaktı. Bu bizi heyecanlandırdı. Bizde rayiç bedeliyle burayı aldık”ifadelerine yer verdi.

“İNŞAAT İZİNLERİNİ ALABİLİRSEK TEMELİNİ ATMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”
Bolu Platformu Başkanı, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Orhan Uçar ile temas halinde olduğunu anımsatan Ercan, “Onlarla ilgili istişarelerde bulunduk. Abant İzzet Baysal Üniversitesinin hem Gastronomi bölümünü Beden Eğitimi bölümünü hepsini bu projenin içerisinde bir işbirlikçi olarak çalıştıracak bir model hazırlığı içindeyiz. Aynı zamanda da Bolu’nun yetiştirdiği en önemli şeflerden biri olan Mehmet Yalçınkaya ile de bir işbirliğimiz oluştu. Yine otelin bir kısmını Uluslararası Gastronomi Merkezi olarak planladık. Kendisi de ülke ülke geziyor. Dünyanın en büyük Gastronomi Merkezini açma noktasında otelin bir kısmını da ona da bu projenin içinde yer verdik.Bizim niyetimiz bu yıl bitmeden eğer ruhsatları alabilirsek, inşaat izinlerini alabilirsek biz bu işin temelini atmayı düşünüyoruz”şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER