ÖZCAN ADAY ADAYLIĞINI RESMEN DUYURDU

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu milletvekili aday adaylığını, CHP Bolu İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile resmen duyuran Özer Özcan, Bolu’nun menfaati için sürdürülecek çalışmalar için hiçbir bireysel ihtiras içerisinde olmadığını belirterek “Ölmeye de hazırız memleketimiz için” ifadelerini kullandı.

ÖZCAN ADAY ADAYLIĞINI RESMEN DUYURDU

CHP Bolu milletvekilliği için daha önce aday adayı olacağı bilinen Özer Özcan bugün CHP il binasında düzenlediği basın toplantısında, aday adaylığını tüm Bolu kamuoyuna duyurdu.

CHP Bolu İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Bolu Milletvekili aday adayları, parti üyeleri ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda aday adaylığını duyuran Özcan “Çay sıra gidip yol sıra gelen değil, orada iz bırakabilen, icabında memleketimizin ihtiyaçlarına yönelik davranışlarına girebilen bir yapı sergilemeye çalışacağız.” dedi.

‘ÇEVRECİLİK KONUSUNDA BÜYÜK SIKINTI VAR’

Başta Yeniçağa olmak üzere Bolu’da doğayı olumsuz etkileyen her projenin karşısında yer alan Özcan, “Bolu’muzda çevrecilik konusunda büyük sıkıntı var. Gerede’den bir kayıt geldi. Su kirlenmesi neticesinde bütün köylerde hayatın, yaşamın tehlikeye girdiğini anlattılar. Bunun dışında yine doğa konusunda Kıbrıscık’da orman talanı… Maden yapımı, çıkması daha belli değilken ihalesi başladı. Turizm alanlarını kapışmak için 3 önceki Vali sanki, İngiliz valisiymiş gibi paftaları açtı” şeklinde konuştu.

‘TOPLADIĞI PARAYI GÖTÜRÜP GİDECEK YATIRIMLAR İSTEMİYORUZ’

Turizm konusunda Bolu’da yeni tesisler yapılması gerektiğini vurgulayan Özcan, “Bolu zaten güzel, tarım, turizm yeri. Buradaki hayvancılığı kurallarına uygun, seviye ve türde tutarak turizme yatırım yaparken, turizmden bütün Bolu halkının yararlanacağı şekilde tesisler kurulmalı. Biz zengin toprakların fukara bekçisi değiliz. Biz bir adam gidecek bir otel yapacak, erzakını dâhil İstanbul’dan halden alıp, Bolu’da Soku’da yetiştirenden almayacak, oradan işçi almayacak… Topladığı parayı götürüp gidecek yatırımlar istemiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2023, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Odabaş Saime'
Odabaş Saime' - 10 ay Önce

Çok doğru tesbitlerinizi okudum. Umarım Aday olarak seçimlerde ilk sıralardan görme dileğiyle, başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER