ÖZCAN: ‘DÜNYA’DA TEK SANIK BENİM’

Cumhuriyet Halk Partisi'nden 1 yıl süreyle ihraç edilen ve cezasının bitmesinin hemen ardından kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sosyal medyada yaptığı paylaşımla hangi suçlamayla yargılandığını bilmediğini iddia etti.

ÖZCAN: ‘DÜNYA’DA TEK SANIK BENİM’

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) geçtiğimiz yıl disipline sevk edilerek bir yıl partiden uzaklaştırma cezası alan ve geçtiğimiz günlerde cezası sona eren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmişti.

Kararın hemen sonrasında 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya ‘adalet ve değişim’ temalı bir yürüyüş başlatacağını açıklayan Tanju Özcan sosyal medya hesabından yüksek disiplin kuruluna sevk yazısını paylaşarak “Dünya’da hangi suçlama ile yargılandığı belli olmayan tek sanık” olduğunu iddia etti.

Özcan’ın paylaşımı şu şekilde:

DÜNYA’DA HANGİ SUÇLAMA İLE YARGILANDIĞI BELLİ OLMAYAN TEK SANIK BENİM…

Hakkımda ki ‘Kesin ihraç’ istemli MYK iddianamesi ekte sunulmuştur. Sayın Genel Başkanım @kilicdarogluk, ADALET için 500 km. yürüdünüz. Ama geldiğimiz noktada beni niye, hangi gerekçe ile hangi tarihli sosyal medya paylaşımım veya konuşmam nedeniyle YDK’ya sevk ettiğiniz bile belli değil.

Paylaşım ve konuşmalarıma baktım; ‘Şehit taziyeleri, Tıp Bayramı gibi özel günler’, RTE ve avanelerine dönük eleştiriler var. Bolu Belediye çalışmaları da var. Bir de seçim sonrası CHP’de değişim taleplerim var.

Biraz Adaletiniz varsa ‘Suçun şu’ deyiverin. FETÖ’cü savcılar bile iftira da olsa somut suçlamalar yapıyorlardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER