ÖZCAN’DAN ATEŞ’E DOLAYLI VETO

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası(BTSO) Başkanı Türker Ateş’in Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nden milletvekilliği için aday adayı olarak doğrudan CHP Genel Merkezi’ne başvurmasının ardından sosyal medya hesabından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na tepki gösterdi.

ÖZCAN’DAN ATEŞ’E DOLAYLI VETO

Bolu’da CHP’den çok sayıda isim görevlerinden istifa ederek 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde aday adayı olmak için resmi başvurularını yaptı. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’in de CHP’den aday adayı olacağı bilgisinin haberlere yansımasıyla CHP’de kriz büyüdü. Birçok CHP üyesi, partilerinde hiçbir varlık göstermeyen Ateş’in İl Örgütünü yok sayarak doğrudan Genel Merkeze milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulunmasını sert bir şekilde eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile altı masanın genel başkanları ve CHP’nin parti yöneticilerinin katıldığı İzmir’de düzenlenen programa katılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türker Ateş’in aday adaylığı girişimi nedeniyle sosyal medya hesabından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na tepki gösterdi.

Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hisarcıklıoğlu’na seslenerek, “Rifat Hisarcıklıoğlu siyaset baronluğuna soyunmuş. Her partiye birkaç asker milletvekili yerleştirme peşinde. Kimsenin emeği ile oynama hakkın yok, sen ticaretine bak.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER