ÖZCAN’DAN HAKARET, KILIÇDAROĞLU’NDAN ZİYARET

Maraş merkezli yaşanan depremlerin üçüncü gününde çadır sattığı ortaya çıkan ve büyük tepki toplayan Kızılay’a yönelik düzenlenen protesto eylemleri polis saldırısıyla dağıtılmış, olaylar hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Tanju Özcan eylemcilere “Man kafalı lafta solcular” diyerek hakaret etmişti. CHP Genel Başkanlı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraberindeki heyet ise TİP ve SOL Parti’yi ziyaret ederek yaşanılan gözaltılar nedeniyle ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

ÖZCAN’DAN HAKARET, KILIÇDAROĞLU’NDAN ZİYARET

Merkez üssü Maraş olan, 10 il ve yaklaşık 13.5 milyon yurttaş etkilendiği depremin üçüncü gününde çadır sattığı ortaya çıkan ve büyük tepki toplayan Kızılay’a yönelik düzenlenen protestolarda gözaltına alınan sosyalist parti üyelerini hedef alan Tanju Özcan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eylemcilere “Man kafalı lafta solcular” diyerek hakaret etmişti. Özcan’ın açıklaması sonrası Sol Parti ve Türkiye İşçi Partisi Bolu İl Örgütleri açıklama yaparak, Özcan’ın açıklamasını sert bir dille eleştirmişti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in altılı masa çıkışı sonrası kulislerde ismi İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı olarak anılan Özcan’ın sol görüşlü yurttaşlar için yaptığı açıklama ve gelen tepkiler sıcaklığını korurken, Tanju Özcan CHP üyesi 10 il belediye başkanı ile ortak metne imza atarak Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini ifade etmiş oldu.

Kılıçdaroğlu ise Akşener’in altılı masa çıkışı öncesi ve Özcan’ın hakareti sonrasında TİP ve SOL Parti’yi ziyaret ederek yaşanan gözaltılar nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti. TİP ve SOL Parti ziyaretlerinde Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile CHP Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek ve Oğuz Kaan Salıcı da eşlik etti. Başta Kızılay protestolarında yaşanan gözaltılar için geçmiş olsun dileklerini ileten CHP heyetiyle, deprem bölgesinde sürdürülen dayanışma seferberliği ve toplumun yaralarını sarmaya nasıl devam edileceği istişare edildi.

ÖZCAN ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklayan ve CHP’den geçici süreliğine ihraç edilmiş olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Kılıçdaroğlu’nun TİP ve SOL Parti ziyaretinden sonra deprem bölgesinde büyük bir dayanışma seferberliği içerisinde olan sosyalistlerden, yaptığı hakaret nedeniyle özür dileyip dilemeyeceği ise merak konusu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER