ÖZTÜRK YILMAZ'I BIÇAKLAYAN ZANLI BOLU'DA YAKALANDI

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Ankara'da parti genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğradı. Öztürk'ün dört yerinden yaralandığı ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, zanlı Serhat K.'nın Bolu’da yakalandığını duyurdu.

ÖZTÜRK YILMAZ'I BIÇAKLAYAN ZANLI BOLU'DA YAKALANDI

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğradı.

Yenilik Partisi Genel Başkanı, 26'ncı ve 27'nci dönem Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, kendisiyle görüşmek için gelen kimliği belirsiz kişi tarafından bıçaklandı. Yılmaz, kalçasından yaralanırken, saldırgan ise kaçtı. Partililerin ihbarıyla gelen sağlık görevlileri, Yılmaz'a ilk müdahaleyi yaptı.

Öztürk Yılmaz, daha sonra ambulansla özel hastaneye kaldırılarak, tedaviye alındı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yenilik Partisi'nden yapılan açıklamada, "13'üncü Cumhurbaşkanlığı adayı ve Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ofisinde bıçaklı saldırıya uğradı" denildi.

YAŞANANLARI ANLATTI

Bıçaklı saldırıya uğrayan ve hayati tehlikesi bulunmayan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, sosyal medya hesabından video paylaştı.

"Yaptıranlara söylüyorum, başta Erdoğan'a söylüyorum" diyen Yılmaz, şunları ifade etti: "Siz hiçbir şey yapamazsınız. Allah istemedikçe sizin yapacağınız bir şey yok. Sizden korkan namerttir. Sizden korkan sizin gibi olsun. Erkekseniz kendiniz gelsenize... Niye beş paralık adamlarınızı gönderiyorsunuz? Ben İçişleri Bakanı'ndan daimi koruma istedim, bana hiçbir zaman daimi koruma vermedi. Yazı elimde. 'Bana çağrı üzerine koruma verebiliriz' dedi.

ZANLI BOLU’DA YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü, Öztürk'e saldırdığı değerlendirilen zanlı Serhat K.'nin Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yakalandığını bildirdi.

Yapılan açıklamada, "Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'a bıçaklı saldırıda bulunduğu değerlendirilen zanlı Serhat K., Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde ekiplerimiz tarafından yakalanmıştır" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER