PADER BAŞKANI ALPER KARMIŞ:BARINAK RUHSATSIZ!

Bolu’nun Gerede ilçesinde çok sayıda köpeğin soğuğa ve açlığa terk edildiği görüntüleri paylaşan Sokaktaki Patili Canları Yaşatma Derneği Başkanı (PADER) Alper Karmış, barınağın ruhsatsız olduğunu ve 2015 yılında belediye işçisi tarafından çok sayıda köpeğin öldürüldüğünü iddia etti.

PADER BAŞKANI ALPER KARMIŞ:BARINAK RUHSATSIZ!

Özel Haber:Ahin ASLAN

Sokaktaki Patili Canları Yaşatma Derneği Başkanı (PADER) Alper Karmış, Gerede Belediyesi’ne ait hayvan barınağında çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Paylaşılan görüntülerde çok sayıda köpeğin soğuktan ve açlıktan etkilendiği, tavuk ölüleriyle beslendiği ve hatta bazılarının ise can çekiştiği görüldü. Söz konusu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan PADER Başkanı Alper Karmış, Gerede’ye dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"ÇÖPLÜĞÜN İÇİNE BARINAK YAPMIŞLAR"
Barınağın ruhsatsız olduğunu belirten Karmış, “Hayvan Koruma Kanununa aykırı bir yer. En önemlisi de çöplüğün içine barınak yapılmış. Oranın işletilmemesi gerekir. Orada bulunan hayvanların donanımlı bir yerde sağlık kontrollerinin yapılması gerekir” dedi.

"BELEDİYE İŞÇİSİ TÜFEKLE KÖPEK ÖLDÜRME OLAYINA KARIŞMIŞ"
Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın kendisine laf söyletmemek için hayvanları vermediğini ifade eden Karmış, “Hayvanları oradan almakla sorumlu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, belediye başkanı 2 gün içinde orayı düzelteceğinin sözünü verdi diye o hayvanları oradan almadı. Gerede’de sohbet ettiğimiz biri ile sohbet ettik. Meğer 2015 yılında tüfekle köpeklerin öldürülmesi olayına karışan belediye işçisiymiş” diye konuştu.

      

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 18:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe Çevik
Ayşe Çevik - 4 gün Önce

Evimizin etrafındaki kedileri güvenli bir yere yerleştirmek istiyorum

SIRADAKİ HABER