PERÇİN’DEN SERT TEPKİ

Akit Gazetesi’nden Ali Karahasanoğlu’nun “TMMOB için hesap verme günü” başlıklı bir yazısına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren TMMOB İKK Sekreteri Erol Perçin “Halkımızın güvenli yapılarda barınma hakkına sahip çıkmaya, memleketimizin yağmalanmasına karşı çıkmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

PERÇİN’DEN SERT TEPKİ

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem 10 ilde büyük yıkım yarattı. Deprem felaketinde bir hafta geride kalırken, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Son verilere göre, deprem nedeniyle toplam 29 bin 605 kişi yaşamını yitirdi.

Yaşanılan depremin ilk anlarından beri dayanışma faaliyetlerini sürdürerek ön inceleme raporlarını kamuoyu ile paylaşan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB)’ni Akit Gazetesi Yazarı Ali Karahasanoğlu köşesinde eleştirdi. Son çeyrek asırda bilimsel ve teknik olarak yapılması gerekenlere ısrarla dikkat çeken TMMOB’yi hedef gösterme telaşına düşen Akit Gazetesi yazarına sert tepkilerden biri TMMOB Bolu İl Koordinasyon Sekreteri Erol Perçin’den geldi.

Perçin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bugünlerde ülke tarihinin en büyük afetinde dahi, sahiplerinin sesiyle Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne 'ayar' vermeye çalışan karanlığı gayet iyi tanıyoruz. Yıllardır bilim ve teknik doğrultusunda ifade ettiklerimizi yok sayan, yalnızca rant odaklarının taleplerini dikkate alan akit vb zihniyetin görüşleri ancak ve ancak tarihin çöplüğünde yerini alacaktır. Bizler, bu ülkenin mühendis, mimar ve şehir plancıları olarak, tüm karanlık girişimlere rağmen, sürdürdüğümüz dayanışma mücadelesini sahiplenmenin yanı sıra, halkımızın güvenli yapılarda barınma hakkına sahip çıkmaya, memleketimizin yağmalanmasına karşı çıkmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER