RECAİ ÇAĞLAR'DAN 'ALİ CENGİZ OYUNLARI'

AKP'li Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar,kendisine karaciğer nakli yapan Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın adını ilçede daha önce yapılan bir parka vermesine vatandaşlar tepki gösterdi. İYİ Parti Yeniçağa İlçe Başkanlığı, parka belediye başkanını tedavi eden hekimin isminin verilmesine ''Senin şahsını ameliyat eden doktorun adını vermen sana hiç yakışmadı" dedi.

RECAİ ÇAĞLAR'DAN 'ALİ CENGİZ OYUNLARI'

Yeniçağa Belediye Başkanı AKP'li Recayi Çağlar, bir süre önce karaciğer rahatsızlığı nedeniyle Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde tedavi altına alındı. Çağlar, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın kontrolünde 12 Mayıs’ta yapılan başarılı bir karaciğer nakli ameliyatı ile sağlığına kavuştu. Nakil sonrası Bolu’ya dönen Recayi Çağlar, Yeniçağa Gölü kenarında bulunan bir parka kendisini tedavi eden Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın ismini verdi.

Ancak Yeniçağa halkı tepki gösterince, parkı imarda ikiye bölüp, diğer parka doktorunun adını vermekten geri adım atmamış.Yeniçağa halkı ise yine de tepkili; “Doktor çok değerli bir doktor olabilir tamam da, bu senin özel işin” diyerek parktan doktorun isminin silinmesini istiyor.

İYİ PARTİLİLER TEPKİ GÖSTERDİ
Parka verilen isme tepki gösteren İYİ Parti Yeniçağa İlçe Başkanlığı, sosyal medya hesaplarından parkın fotoğrafıyla birlikte "Olmadı Recayi Başkan, olmadı. Bu sana hiç yakışmadı. Yeniçağa ilçemizde gölün kenarında bulunan bu parka, senin şahsını ameliyat eden doktorun adını vermen yakışmadı. Yeniçağa ilçemize hizmet eden o kadar belediye başkanı ve bürokrat varken bu olmadı. Yaptığın iyi işleri her zaman takdir ederiz, fakat yanlış yapınca ‘dur’ demek hakkımız. Yeniçağa halkı bundan çok rahatsız. İnşallah bizi dinlersin, bu yanlıştan dönersin" paylaşımı yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER