SANSÜR YASASI,YENİ YASAMA DÖNEMİNE ERTELENDİ

İktidarın yaklaşan seçimler öncesinde gündeme getirdiği ' sansür yasası' teklifinin görüşmeleri, yeni yasama dönemine ertelendi.

SANSÜR YASASI,YENİ YASAMA DÖNEMİNE ERTELENDİ

İktidarın muhalif sesleri daha fazla baskı altına almak için gündeme getirdiği ‘sansür yasası’ teklifi görüşmeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeni yasama dönemine ertelendi.

Kısa Dalga’dan Mehmet Aydın’ın haberine göre, 'Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin görüşmeleri yeni yasama dönemine ertelendi. Edinilen bilgiye göre karar, AKP ve CHP Grup Başkanvekillerinin iki gündür sürdürdükleri görüşme sonucu alındı. Teklifin ekim ayında başlayacak yeni yasama dönemine bırakılmasına karara verildi.

Teklifin Genel Kurul'daki görüşmeleri, kamuoyundaki sansür tepkileri ve AKP milletvekilleri arasında da bazı rahatsızlıklara neden olması sebebiyle ertelenmişti. AKP’liler özellikle teklifin 29’uncu maddesi için “Amacını aşabilir” diyerek, geri çekilmesini ya da değiştirilmesini istiyor. AKP’li kaynaklar, Meclis’in 7 Temmuz’da kapanacağını belirterek gündemdeki acil yasaların öncelikle görüşüleceğini, basın yasasına zaman kalmayacağını söylüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER