SES:GÖZALTILAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın (SES)Eş Genel Başkanı Selma Atabey’in de aralarında bulunduğu çok sayıda SES üyesinin gözaltına alınmasına SES Bolu Şubesi, emek, demokrasi ve sağlık hakkı mücadelemiz engellenemez diyerek gözaltıların serbest bırakılması çağrısında bulundu.

SES:GÖZALTILAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

SES Bolu Şubesi, SES Eş Genel Başkanı Selma Atabey’in de aralarında bulunduğu çok sayıda SES üye ve eski yöneticisinin terör suçlamasıyla gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Geçtiğimiz günlerde Ankara'da polisin düzenlediği operasyonda Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Eş Genel Başkanı ve üyeleri terör suçlamasıyla gözaltına alındı.Konuya ilişkin basın açıklaması yapan SES Bolu Şube Eş Başkanı Serdar Koçyiğit, “Sağlık emekçilerinin haklarının savunucusu olmaktan, halkın sağlık hakkı mücadelesinin neferi olmaktan bir adım geri atmayacağız. Baskılarınız, gözaltlarınız, mobinginiz, şiddetiniz karşısında boyun eğmeyeceğiz” diyerek gözaltıların derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

KİRLİ İLİŞKİLER DEŞİFRE OLDUKÇA GÖZALTILAR ARTMAYA BAŞLADI
Toplumsal muhalefetin tüm bileşenlerine yönelik gözaltı operasyonlarının artmaya başladığı belirtilen açıklamada, “Dün sabah yine güne gözaltılar ile başladık. Aralarında Eş Genel Başkanımız Selma Atabey, önceki dönem Eş Genel Başkanımız Gönül Erden, Eski Genel Başkanlarımızdan Bedriye Yorgun, eski MYK üyelerimiz Fikret Çalağan ve Belkıs Yurtsever ile Ankara SES Şube önceki dönem Eş Başkanımız Rona Temelli ve Ankara Şube Yöneticilerimiz Erdal Turan, Ramazan Taş gözaltına alınmışlardır. Son günlerde siyaset-mafya ilişkilerinin gün yüzüne çıktığı bir dönemi yaşıyoruz. Kirli ilişkiler deşifre oldukça gündem saptırma amaçlı emek ve demokrasi güçlerine, toplumsal muhalefetin tüm bileşenlerine yönelik gözaltı operasyonları artmaya başladı” denildi.

SİYASAL İKTİDAR ÜLKE İÇİNDE VE DIŞINDA YENİ DÜŞMANLAR YARATIYOR!
Siyasal iktidarın her sıkıştığında ülke içinde ve dışında yeni düşmanlar yaratarak toplumu kutuplaştırdığı ifade edilen açıklamanın devamı şöyle:”Siyasal iktidar her sıkıştığında içerde ve dışarda yeni düşmanlar yaratarak toplumu kutuplaştırma, karşıtlaştırma siyaseti güderek ömrünü uzatmaya çalışıyor. Çağırdıklarında ifadeye rahatlıkla gidebilecek, işyerleri kurumları belli olan insanları şafak vakti baskınlarıyla gözaltına alarak demokratik faaliyetleri kriminalize etmeye çalışıyor. Bu tarz yöntemlerle ülkenin bekası için mücadele süsü verip kendi bekalarını korumaya çalışıyorlar.”

BOYUN EĞMEYECEĞİZ!
“1,5 yıldır süren salgın boyunca sağlık emekçileri başta olmak üzere halkımızın sağlığı için yeterli tedbirleri almayan iktidar daha öncede çokça yaşadığımız gibi sağlık hakkı ve sağlık emekçilerinin haklı mücadelesinin öncülerine yöneliyor. Pandeminin başından itibaren sendikamız; sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin hakları, gerekse de halkın yaşam ve sağlık hakkı mücadelesinde sürekli sözünü kurmuş eylemini gerçekleştirmiştir. Hazmedilmeyen tamda bu mücadeledir. Bugüne kadar 417 sağlık emekçisi ve 46 bin 446 yurttaş Covid – 19 nedeniyle hayatını kaybetti. Ölümleri engellemeyenler, ölümler olmasın diye mücadele edenlere yöneliyor. Buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Sağlık emekçilerinin haklarının savunucusu olmaktan, halkın sağlık hakkı mücadelesinin neferi olmaktan bir adım geri atmayacağız. Baskılarınız, gözaltlarınız, mobinginiz, şiddetiniz karşısında boyun eğmeyeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER