SİNAN OĞAN, SARAY İKTİDARINDAN YANA TUTUM ALDI

Seçim öncesi sık sık Brezilya Devlet Başkanı Lula’nın “Cehennemin kapılarını kapatacağız” sözünü tekrarlayan ve iktidara birçok alanda eleştiriler yönelten Sinan Oğan, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

SİNAN OĞAN, SARAY İKTİDARINDAN YANA TUTUM ALDI

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ilk turunda seçmenin yüzde 5,2'sinin oyunu alan Sinan Oğan, seçimlerin ikinci turunda, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı.

Kararını düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna duyuran Oğan, konuşmasında iktidarın sık sık kullandığı 'istikrar' söylemine sarıldı.

Türkiye'nin kritik bir dönemden geçtiğini söyleyen Oğan, 4 temel konuya dikkat çekti, bu konuların acilen çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Oğan, söz konusu sorunları "sığınmacılar, deprem, ekonomi ve terör" olarak sıraladı.

Dikkat çektiği sorunların çözümü için mevcut iktidarın devamına vurgu yapan Oğan, seçimlerin ikinci turunda sık sık eleştiriler yönelttiği Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı.

Cumhur İttifakı'nı sık sık HÜDAPAR’a verilen vekil desteği nedeniyle eleştiren Oğan, konuşmasında HÜDAPAR'a hiç değinmedi. Oğan, daha önce "Türk bayrağındaki Türk ismini çıkarmayı teklif eden HÜDAPAR ile Türk milliyetçileri nasıl yan yana gelebilir?" demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER