ŞOFÖRLERDEN BOLU BELEDİYESİ'NE GÖZDAĞI:B PLANI DÜŞÜNÜYORUZ!

Bolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Orhan Fırat, Karaköy Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Mülayim ve Gölyüzü Taksi Birliği Başkanı Hayrettin Yakalı akaryakıt zamlarına tepki göstermek için bir araya gelirken Bolu Belediyesi'ne gözdağı verdi.Temsilciler, "Fiyatların bir an önce zamlara göre güncellenmesini istiyoruz. Dediklerimiz olmazsa esnaflar olarak B planı düşünüyoruz" dedi.

ŞOFÖRLERDEN BOLU BELEDİYESİ'NE GÖZDAĞI:B PLANI DÜŞÜNÜYORUZ!

Akaryakıta sık sık gelen zamlarla beraber Bolu Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen 4 adet ücretsiz ring servis uygulamasının ardından Bolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Orhan Fırat, Karaköy Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Mülayim ve Gölyüzü Taksi Birliği Başkanı Hayrettin Yakalı bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

"B PLANI DÜŞÜNÜYORUZ"
Koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen meslek dalının şoförler olduğunu belirten Bolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Orhan Fırat, "Her şeye zam zam deniyor ama inanın hizmet edecek, tekerleği çevirecek dermanımız noktamız kalmadı. Çalışan arkadaşlarımızın çoğu şoför değil mal sahibi ve evine ekmek götüremeyecek noktaya geldi. Fiyatların bir an önce zamlara göre güncellenmesini istiyoruz. Dediklerimiz olmazsa da esnaflar olarak B planı düşünüyoruz"diyerek Bolu Belediyesi'ne gözdağı verdi.

"20 KALEM BEDAVA TAŞINAN YOLCULAR SIKINTIYA SOKMAKTA"
Yetkililerden gerekli tedbirlerin alınmasını talep eden Karaköy Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Mülayim, "Burada 65 yaş onun dışındaki 20 kalem bedava taşıdığımız yolcular bizi sıkıntıya sokmakta. Engelli raporlarının tekrar düzenlenmesi %70’e çıkartılması, onun dışındaki gazi, şehit aile yakını ve engellilerin dışındaki ihtiyaç sahibi olan yaşlılarımızın dışındaki ücretsiz yolcuların tekrar değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Akaryakıt zamları nedeniyle şuanda sadece akaryakıta çalışır vaziyete geldi sektörümüz"diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER