SOL PARTİ BOLU: 20 YIL YETER, GÖNDERELİM

SOL Parti, AKP’nin iktidara gelişinin 20. yılı olan bugün, bin aydına mektup gönderdi. Kampanyaları hakkında açıklamalarda bulunan Sol Parti Bolu İl Örgütü “Atları çaldırmayacak, trafolara kedi sokmayacak, hileleri boşa çıkaracak seçim güvenliği ittifakını her mahallede, her sandıkta kuracağız!” şeklinde konuştu.

SOL PARTİ BOLU: 20 YIL YETER, GÖNDERELİM

SOL Parti, AKP’nin iktidara gelişinin 20. yılında Türkiye emekçi halkına, ilerici, yurtsever güçlerine ve aydınlarına hitaben bir mektup kaleme aldı. İlk etapta 1000 kişilik bir aydın, yazar, gazeteci, sanatçı, siyasetçi isme gönderilen mektupta, 20 yıllık ‘kötülükler imparatorluğunun’ ülkeyi soktuğu bataklığa değinildi. Mektupta tüm muhalefet güçlerine seçim için ortak mücadele çağrısında bulunulurken bundan sonra da birlikte seçim güvenliğinden ortak akıl toplantılarına, halk buluşmalarına, yürütülecek bir dizi faaliyet olacağı belirtildi.

‘20 Yıl Yeter GÖNDERELİM’ başlığı ile yayınlanan mektup ile SOL Parti, AKP’yi 20. Yılında iktidardan göndermek için tüm toplumsal muhalefet güçlerinin seferberliği için çağrı yaparken, ortak bir muhalefetin süreçteki önemine işaret ediyor.

Seçime yaklaşık 30 hafta kaldığına dikkat çekilen mektupta, ana muhalefetin sürdürdüğü sağcı siyasetin ancak AKP’ye yaradığına işaret edilirken, sandık güvenliği de dahil olmak üzere ilkeli ve ortak bir mücadelenin önemi vurgulanıyor.

Bu süreç için bir yol haritası oluşturan SOL Parti’nin; “Ülkemizin tüm aydınlarını, ilericilerini, demokratlarını, emekçilerini, yurtseverlerini KAZANMA iradesi etrafında birleşmeye, ortak akıl ve sorumluluk buluşmalarında inisiyatif almaya çağırıyoruz” ifadesi ile sonlandırdığı mektubun tamamı şu şekilde:

20 Yıl Yeter

GÖNDERELİM

3 Kasım 2002, yirmi yıllık AKP karanlığının başladığı ilk gündü!

Ülkemiz bu yirmi yılın sonunda başta ekonomi olmak üzere, adalet sistemi ve toplumsal yapısı ve ahlaki değerleriyle bütün alanlarda büyük bir çöküşün içinde.

Bu felaket rejimine son vermek artık bir hayat memat meselesi haline gelmiştir.

Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyor, bunun için enerjimizi, aklımızı ve gücümüzü birleştirerek; hepimize umut olacak ve bütün zorlukları aşabilecek bir toplumsal seferberliği birlikte yaratmaya çağırıyoruz.

KAZANMAK İÇİN Harekete Geçelim!

AKP iktidarına karşı hiçbir yanılsamaya kapılmadan verdiğimiz 20 yıllık mücadelemizin onuruyla, bugün de rejimi yenme sorumluluğuyla mücadele ediyoruz.

Rejimin oylanacağı bir referandum niteliği kazanmış seçimlerde eğer muhalefet büyük hatalar yapmazsa iktidarın kazanması mümkün görünmüyor.

Her tür hile ve zorbalığa başvuracağı açık olsa da ülkenin muhalefet birikimlerinin ve ilerici toplumsal mücadele dinamiklerinin kötülükler imparatorluğuna son verecek bir güçte olduğu açıktır.

Bütün bu dinamiklerin aktif desteğini alacak bir ortak muhalefet anlayışıyla davranabilirsek bu rejime ikinci bir şans vermeden, ilk turda yenebiliriz.

Yeter ki herkes bu sorumluluk bilinciyle hareket etsin!

Bu rejimden kurtulmanın ve emekçi halklar için bir çıkış yolu yaratmanın en gerçekçi yöntemi anti-emperyalist, laik, kamucu ve toplumsal barışı hedefleyen bir mücadeleyi örgütlemektir.

Sağa yaslanmış politikalarla, din ve kimlik eksenli AKP dümen suyundaki açılımlarla ancak hızlı bir çöküşle sonuna ilerleyen iktidara yeni manevra alanları açabilir.

Bugün yapmamız gereken zenginlerin serveti artarken açlık ve yoksulluk içinde yaşayan milyonları birleştirmek için mücadele etmektir. Toplumu din ve mezhep temelinde bölmeye yönelik demagojilere karşı, emekçilerin en geniş birliğini, dayanışmasını ve örgütlü mücadelesini geliştirmektir.

Ancak bu şekilde özelleştirilen tüm kurumlarımızı geri alabilecek, tarikat ve cemaatlerin devlet içindeki kadrolaşmasına son verebilecek, topraklarımız üzerindeki emperyalist şirketlerin egemenliğini ortadan kaldırabilecek bir gücü yaratabilir, emekçilerin devrimci demokratik cumhuriyetini kurabiliriz.

ORTAK AKIL ve SORUMLULUKLA KAZANMAK İÇİN SEN DE GÜÇ VER!

Gün şimdi ortak akıl ve sorumlulukla kazanacağımız o güne adım adım yürümenin günüdür!

Haziran 2023’e bugünden itibaren yaklaşık 30 hafta var!

Seçimlere kadar her gün, her an kazanmak için kenetleneceğiz, birlikte çalışacağız.

Oyunlarını bozacak, sansürlerini aşacak, baskılarını boşa düşürecek yolları birlikte bulacağız!

Atları çaldırmayacak, trafolara kedi sokmayacak, hileleri boşa çıkaracak seçim güvenliği ittifakını her mahallede, her sandıkta kuracağız!

Elbet en güzel hükmü sonunda biz vereceğiz!

Onlar KAYBEDECEK! Biz kazanacağız!

HAYDİ! Sen de güç ver, hep birlikte bu kötülük imparatorluğuna SON VERELİM!

Onları hak ettiği yere tarihin çöplüğüne GÖNDERELİM!

Ülkemizin tüm aydınlarını, ilericilerini, demokratlarını, emekçilerini, yurtseverlerini KAZANMA iradesi etrafında birleşmeye, ortak akıl ve sorumluluk buluşmalarında inisiyatif almaya çağırıyoruz!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER