SOL PARTİ BOLU'DA,MERKEZ İLÇE VE MUDURNU 2'İNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

SOL Parti Merkez ve Mudurnu ilçe kongrelerini gerçekleştirdi.

SOL PARTİ BOLU'DA,MERKEZ İLÇE VE MUDURNU 2'İNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

SOL Parti Bolu İl Örgütü, dün merkez ilçe ve Mudurnu 2'inci Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi.

İl Başkanlığı'nda dün saat 09.00'da başlayan kongrede üyeler, merkez ilçe başkanı seçimi için oy kullandı. Yapılan oy kullanma işlemi neticesinde SOL Parti Merkez İlçe Başkanlığı'na Özer Çetinkaya seçildi.

Kongrenin ardından açıklamalarda bulunan SOL Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Özer Çetinkaya, "SOL Parti merkez ilçe 2. olağan kongremizi gerçekleştirdik. Bugüne dek olduğu gibi emekçilerin, kadınların, öğrencilerin ve toplumun tüm ezilen katmanlarının yanında olmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

Merkez ilçe kongresinin ardından SOL Parti Mudurnu İlçe Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi.

Mudurnu İlçe Başkanlığı'nda yapılan seçimde üyeler oy kullandı. Tamamlanan oy kullanma işleminin ardından önceki dönem SOL Parti Mudurnu İlçe Başkanı olan Sinan Cantürk yeniden başkan olarak seçildi.

Yeniden seçilen Cantürk,kısa bir açıklamada bulundu. Cantürk, "Gericiliğin  hakim olduğu, solun ve sosyalizmin öcü olarak gösterildiği günümüzde Mudurnu'da partimizin 2.  Kongresini gerçekleştirdik. Örgütlü gücümüzle, daha fazla çalışarak, laik ve demokratik bir ülkeyi inşa edeceğiz. Ayrıca bugün yaptığımız kongrede tebriklerini ileten Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Emek Partisi ve Türkiye Değişim Partisi İlçe Örgütlerine ben ve bütün üyelerimiz adına teşekkürlerimizi iletiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2022, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER