SOL PARTİ BOLU İL ÖRGÜTÜ ŞİMDİ DE HATAY’DA

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin vurduğu kentlerde geç başlayan arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Depremin ilk anlarında beri bölgede kurtarma ve dayanışma faaliyetleri sürdüren Sol Parti, tüm illerden gelen destekle çalışmalarını sürdürüyor.

SOL PARTİ BOLU İL ÖRGÜTÜ ŞİMDİ DE HATAY’DA

Depremin en çok hasara neden olduğu illerden olan Hatay'da kurulan SOL Parti dayanışma noktasına destek veren Bolu İl Örgütü, gözlemlerini kamuoyu ile paylaştı. Hatay'da yaşananlara dair konuşan SOL Parti Mudurnu ilçe başkanı Sinan Cantürk, "Bugün hala hayata tutunmaya çalışan insanlara ulaşılamadı çünkü günlerdir zaten gönüllüler çok ama ekipman yok. Dolayısıyla tam bir çaresizlik hakim" dedi.

6 Şubat'ta meydana gelen 7.6 ve 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından büyük yıkım yaşayan Hatay'da gönüllüler dayanışmayla depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Defne ilçesinde bir spor salonunu dayanışma noktası haline getiren SOL Parti, burada toplanan yardımları insanlara dağıtıyor.

"HATAY'DA HALK SAĞLIĞI TEHLİKESİ VAR"

Hem deprem sonrası yaşanan süreci hem de burada yapılan yardımları değerlendiren SOL Parti Mudurnu İlçe Başkanı Sinan Cantürk, Hatay'da tablonun günlerdir değişmediğini ve sürecin dağınık ilerlediğini, organizasyonun olmadığını dile getirdi. Arama kurtarma çalışmalarının yetersiz olduğunu ifade eden Cantürk, "Bugün hala hayata tutunmaya çalışan insanlara ulaşılamadı, çünkü günlerdir zaten gönüllüler çok ama ekipman yok. Dolayısıyla tam bir çaresizlik hakim. Onun ötesinde burada herhangi bir çadır, temizlik, tuvalet organizasyonu yok. Halk sağlığı tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumdayız." dedi.

"HATAY HALKINI AYAKTA TUTAN DAYANIŞMA OLDU"

Yaşanılan depremlerin 6. gününden sonra yardımların bölgeye gelmeye başladığını ifade eden Cantürk, gelen yardımların da toplumun dayanışması sonucu ihtiyaç sahiplerine ulaştığı ve insanların moral olarak bu dayanışmayla ayakta kalabildiğini iletti. Bir tarafta elinde bütün yetkilerini bulunduran iktidarın, bir tarafta da yetkisi olmadığı halde gücü olup bu gücü örgütlülüğünden ve dayanışmadan alan toplumun olduğunu kaydeden Cantürk, o toplumun ve mücadelenin Hatay'ı ayakta tuttuğunu ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza Demirel
Hamza Demirel - 8 ay Önce

Ellerinize emeğinize sağlık. İnsanlık var ✊✊✌️

Turgut kibar
Turgut kibar - 8 ay Önce

Vatanımızı qerçek sol kurtaracak Turgutkibar hopa

SIRADAKİ HABER