SOL PARTİ: BU KAHROLASI DÜZEN DEĞİŞECEK

Sol Parti Bolu İl Örgütü 26 yaşındaki sosyal bilgiler öğretmeni Hasan Cihan Aslan’ın ataması yapılmadığı için intihara sürüklemesine tepki göstererek “Sizin çocuklarınıza saraylar, lüks arabalar; bizim çocuklarımıza ölüm, intihar! Bu kahrolası düzen değişecek!” başlığıyla bir açıklama yaptı.

SOL PARTİ: BU KAHROLASI DÜZEN DEĞİŞECEK

Yıllardır ataması yapılmayan ve bir firmada kurye olarak çalışan 26 yaşındaki sosyal bilgiler öğretmeni Hasan Cihan Aslan, üniversitede okuyan kardeşine destek olmak için geldiği İzmir'de yaşamına son verdi.

Sol Parti Bolu İl Örgütü, öğretmenin intihara sürüklenmesine tepki gösterdi. Yapılan yazılı açıklamada “Saray rejiminin yarattığı ekonomik buhran, gencecik çocukları hayattan koparıyor. Geçen günlerde Mersin’de yaşayan ve yıllardır beklediği atama bir türlü gerçekleşmediği için bunalıma giren 26 yaşındaki Sosyal Bilgiler Öretmeni Hasan Cihan Aslan, yaşamını sonlandırdı. Hayatını kazanmak ve ailesinin geçimini sağlamak için motokurye olarak çalışan Aslan’ın intiharı, AKP-MHP iktidarının politikalarının bir ürünüdür. Çünkü Aslan sayıları 50’yi aşan intihar eden öğretmenlerden sadece biridir.” ifadelerine yer verildi.

“BU İKTİDARA DUR DİYECEĞİZ”

Her gün lüks aralarla gezen, kamudan istediği ihaleyi koparan, kurumlardan üçer beşer maaş alan AKP’lilerin çocukları sefa sürdüğünün belirtildiği açıklamada “Yoksul halk çocukları emeğiyle geçinemeyip intihar ediyor. “Ben ekonomistim” diyerek ülkeyi sonu belirsiz bir kriz sarmalına sokan zat ise sarayından her gün güllük gülistanlık bir ülke tablosu çiziyor. AKP’li bakanlar ülkede geçim sıkıntısı olmadığını iddia ediyor. Memleketimizi uçurumun kenarına sürükleyen bu iktidara dur diyeceğiz. Başka bir gencimizi daha geçim sıkıntısı, kötü çalışma koşulları, atanamama nedeniyle kaybetmeye tahammülümüz yok. Bir an evvel, örgütlenerek, bir araya gelerek, omuz omuza vererek bu sömürücü iktidarı gönderelim.” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER