SOL PARTİ :“ÇAREMİZ DE GÜCÜMÜZ DE BİRBİRİMİZDE”

Düzce’de sabah karşı gerçekleşen depremin ardından açıklama yapan Sol Parti Bolu İl Örgütü, “Düzce depremi de tıpkı önceki depremlerde olduğu gibi depreme ne kadar hazırlıksız olduğumuzu gösterdi” ifadelerini kullandı.

SOL PARTİ :“ÇAREMİZ DE GÜCÜMÜZ DE BİRBİRİMİZDE”

Bugün sabaha karşı Düzce merkezli gerçekleşen 6 büyüklüğündeki depremin ardından Sol Parti Bolu İl örgütü, Düzce, Sakarya ve Kocaeli il örgütleriyle birlikte ortak açıklama yaparak “Düzce depremi de tıpkı önceki depremlerde olduğu gibi depreme ne kadar hazırlıksız olduğumuzu gösterdi” dedi.

4 il örgütünün “Çaremiz de gücümüz de birbirimizde” başlığı ile yaptığı açıklamada, deprem ardından yaşanan sorunlara, “Özellikle Düzce ve Bolu’da öğrenci yurtları, kamu binaları, haneler gibi birçok bina hasar aldı. Depremden sonra hatlarda oluşan yoğunluktan iletişim kurulamadı, deprem toplanma alanları bulunamadı, oluşan yoğun trafikten kaynaklı ulaşım imkansız hale geldi” ifadeleriyle değinildi.

Parti örgütleri, “Yaklaşımlarını bilsek de mevcut iktidara sorumluluklarını hatırlatmak, rantçı anlayışlarına son vermeye çağırmaktan da geri durmayacağız” dedi.

Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli SOL Parti il örgütleri tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:

Düzce’de gerçekleşen ve birçok ili etkileyen deprem nedeniyle halkımıza ve yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Düzce depremi de tıpkı önceki depremlerde olduğu gibi depreme ne kadar hazırlıksız olduğumuzu gösterdi. Özellikle Düzce ve Bolu’da öğrenci yurtları, kamu binaları, haneler gibi birçok bina hasar aldı. Depremden sonra hatlarda oluşan yoğunluktan iletişim kurulamadı, deprem toplanma alanları bulunamadı, oluşan yoğun trafikten kaynaklı ulaşım imkansız hale geldi…

Bilimi ve tekniği halkın yararına kullanmaktan uzak olan iktidar, deprem için toplanan kaynakları dahi depreme harcamayarak her depremde yaşanan felaketin ağırlaşmasına neden oluyor. Depremde hasar gören Düzce Adliyesi’ni yapan şirketin ise devletten birçok ihale alıp kamu binaları yaptığını öğrendik. Yandaşlara verilen ihaleler, rant ve yağmaya dayalı politikalarla, insan hayatını hiçe sayan imar aflarıyla yıkım kaçınılmaz hale geliyor. Bilim insanlarının tespitlerine göre özellikle İstanbul ve Bolu’da beklenen şiddetli depremlere dair ise acil önlemler alınması elzemdir.

Yaşadığımız her olay aynı zamanda yerele yayılmış örgütlü bir toplum olmanın önemini ve gereğini de gözler önüne sermektedir. SOL Parti, bu sorumluluk bilinciyle bulunduğu her yerde mücadelesini bu anlayışa dayandırarak sürdürecektir. Yaklaşımlarını bilsek de mevcut iktidara sorumluluklarını hatırlatmak, rantçı anlayışlarına son vermeye çağırmaktan da geri durmayacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER