SOL PARTİ,BOLU'DA ELEKTRİK ZAMLARINA KARŞI İMZA KAMPANYASI STANDI AÇTI

Fahiş elektrik zamlarına karşı ülke çapında imza kampanyası başlatan SOL Parti’nin Bolu İl Örgütü, İzzet Baysal Caddesi'nde imza kampanyası standı açtı.

SOL PARTİ,BOLU'DA ELEKTRİK ZAMLARINA KARŞI İMZA KAMPANYASI STANDI AÇTI

SOL Parti Bolu İl Örgütü, yeni yılla birlikte fahiş elektrik zamlarına karşı imza standı açtı.

Bugün öğle saatlerinden itibaren İzzet Baysal Caddesi'nde partinin Merkez İlçe Teşkilatı tarafından açılan imza standında “Elektrik zamları geri çekilsin, bir imza da sen ver” denilerek SOL Parti’nin 24 Şubat’ta açacağı davaya yönelik imza toplandı.

"ENERJİ ŞİRKETLERİNE DAVA AÇIYORUZ"
İmza kampanyası hakkında bilgi veren SOL Parti Bolu İl Başkanı Dilara Kurtuluş, "Enerji şirketleri daha çok kar etsin diye elektrik faturalarımız ikiye üçe katlandı.Tükettiğimiz elektriğin kat be kat fazlasını ödemek zorunda bırakılıyoruz. Bu adil olmayan faturaları reddediyoruz! Hayat pahalılığı altında zaten geçinemeyen milyonlar olarak bu faturaları ödeyecek gücümüz de yok. 2021 yılında 5 milyon ailenin elektriği kesilmiş; zamlar sonrasında bu oranın ikiye üçe katlanacağı da açıktır.Enerji bir insan hakkıdır; hiç kimse bu haktan mahrum bırakılamaz. Zamların geri çekilmesi için enerji şirketlerine dava açıyoruz"dedi.

"FATURA 25 TL'YE DÜŞECEK"
SOL Parti'de örgülenme çağrısında bulunan Kurtuluş, "Özelleştirilmiş tüm kurum ve varlıklarımızı geri almak; eğitimin ve sağlığın herkes için hak olduğu; herkesin gıda, barınma, enerji başta olmak üzere temel insani ihtiyaçlarının karşılandığı; işçinin emekçinin söz sahibi olabildiği eşitlikçi ve özgürlükçü bir geleceği kurmak için SOL Parti’de örgütlenmeye çağırıyoruz.Taleplerimiz:Zamlar derhal geri çekilmelidir. Zamları geri almadan, düşük tarifede elektrik tüketim sınırının 150 kWh’den 210 kWh’a çıkartılması indirim değil büyük bir ALDATMACADIR.Konutlarda elektrik, doğalgaz ve suya yansıyan KDV sıfırlanmalıdır.Enerji bir insan hakkıdır; faturasını ödeme güçlüğü çekenlerin elektriği, gazı ve suyu kesilmemelidir.Kalıcı çözüm için enerji şirketleri derhal kamulaştırılmalıdır. Enerji bugün kamu hizmeti olarak sunulursa 100 TL olan fatura anında 25 TL’ye düşecektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER