SOL PARTİ’NİN EMEKÇİNİN SESİ BÜLTENİ HAZİRAN’DA DA İŞÇİLERE ULAŞTI

SOL PARTİ’NİN EMEKÇİNİN SESİ BÜLTENİ HAZİRAN’DA DA İŞÇİLERE ULAŞTI

SOL Parti, Emekçinin Sesi bülteninin Haziran sayısını Gebze’de, İstanbul’da, Bilecik’te, Bolu’da, Eskişehir’de ve Ankara’da işçilere ulaştırdı. İşçilerin ve emekçilerin derinleşen hayat pahalılığı karşısında büyük bir yıkımla karşı karşıya olduğunun belirtildiği, insanca yaşayacak ücret talebinin yer aldığı bülten Gebze’de Kroman Çelik ve Sarkuysan; Eskişehir’de Renta, Kıraç Tekstil ve Buzlu Tekstil; Bilecik’te Demisaş; Bolu’da Gezer ve Tansel Kablo işçilerine vardiya değişimlerinde ulaştırılırken; İstanbul’da Levent ve Ankara’da ise Batıkent OSTİM metro çıkışlarında dağıtıldı.

İşçi ve emekçilerle buluşan SOL Partililer bülten dağıtımında milyonlarca emekçinin açlık sınırının altında kalan ücretlere mahkûm bırakıldığını; resmi oranların oldukça üstünde bir enflasyonla her gün çarşıda, pazarda karşılaşıldığını; hayat pahalılığının gittikçe dayanılmaz hale geleceğini vurguladılar. Tablonun diğer tarafında ise iktidar patronlara teşvikler ve destekler yağdırdığı, işçi maliyetleri düşük tutulduğu için şirketlerin kâr rekorları kırdığının altını çizdiler. AKP iktidarı ile patronların el ele yürüttüğü sınıf savaşı karşısında emekçilerin acil talepleri etrafında birleşmesi gerektiğini belirten Partililer, örgütlü mücadele çağrısında bulundular.

Bültenin “İnsanca Yaşayacak Bir Ücret İstiyoruz!” manşetiyle verilen başyazısıda, şu acil talepler yer alıyor:

• Başta asgari ücret olmak üzere tüm ücretlere ek zam yapılsın! Sonraki aylarda yine tüm ücretlere her ay gerçek enflasyon oranında zam yapıl­sın!

• En düşük emekli aylığı asgari ücret seviyesine çıkarılsın!

• Zamlar geri alınsın! Temel ihtiyaç olan mal ve hizmetler üzerindeki KDV ve dolaylı vergiler kaldırılsın!

• Zenginlerden servet vergisi alınsın! Şirketlerden alınan ku­rumlar vergisi oranı artırılsın!

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2022, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnayet Koçak
İnayet Koçak - 6 ay Önce

Bir ülkede yoksulluk varsa o ülkede hırsızlık,arsızlık ve namussuzluk vardır.

SIRADAKİ HABER