SOLMAZ BAYSAL SONSUZLUĞA UĞURLANDI

İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın eşi Solmaz Baysal, son yolculuğuna uğurlandı.

SOLMAZ BAYSAL SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Başta eğitim alanında olmak üzere Bolu’ya birçok eser kazandıran İzzet Baysal Vakfı’nın başkanlık görevini sürdüren Ahmet Baysal’ın eşi hayırsever Solmaz Baysal Bolu Kalıcı Konutlar Camisinde düzenlenen cenaze töreninin ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesinde İzzet Baysal’ın anıt mezarının yanına defnedilerek sonsuzluğa uğurlandı.

Solmaz Baysal için düzenlenen cenaze törenine Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 2’nci Dağ Komando Tugayı Garnizon Komutanı Merdin Kışkan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, siyasi parti temsilcileri, sendika temsilcileri, meslek odası temsilcileri, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri ile çok sayıda Bolulu yurttaş katıldı. Cenazede İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, başsağlığı dileklerini kabul etti.

Törende konuşan Vali Kılıç, Başkan Özcan ve Rektör Alişarlı şunları ifade etti:

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı:

“Merhum İzzet Baysal’a Bolu şehri ‘Baba’ unvanını vermişlerdi. Bolu şehri Ahmet Baysal beyefendiye de ‘Amca’ unvanını vermiştir. Ona sesleneceği zaman da ‘Ahmet Amca’ diye seslenir. Yine Bolu şehri Merhum Solmaz Baysal hanımefendiye de ‘Abla’ unvanını vermiştir. Dostlar, bu unvanlar torpille verilen unvanlar değil, geçici unvanlar değil. Bolu şehri Solmaz Hanımefendi’yi hep ‘Abla’ diye andı. ‘Abla’ diye seslendi. İstanbul bir hanımefendisini kaybetti, Bolu şehri de beyaz saçlı meleğini kaybetti. Ruhu şâd olsun, mekanı cennet olsun”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan:

“Biz onların yaptırdığı okullarda okuduk, bizim çocuklarımız onların yaptırdığı hastanelerde doğdu, Bolumuza üniversite kazandırdılar ve inşallah biz de bu aileye Bolulular olarak hiçbir zaman vefa duyumuzu yitirmediğimizi göstereceğiz. Yakında bir aşevimiz, gıda ve giyim bankamız tamamlanıyor bir kaç gün içerisinde. Önümüzdeki ay Ahmet Abi’nin katılımıyla Solmaz Ana Aşevi Gıda ve Giyim Bankası olarak orayı isimlendireceğiz ve sizden açmanızı isteyeceği. Orada günde 2 bin kişi yemek yiyecek, binlerce kişi kıyafet temin edecek, binlerce kişiye ev eşyası verilecek. Yani bizim inancımıza göre kişinin amel defteri hemen kapanmıyor ve hiçbir kapanmıyor. Solmaz Ablamız da daha çok dua almasını sağlamaya gayret edeceğiz”

Bolu Valisi Erkan Kılıç:

“Bolu olarak üzüntülü bir gün yaşıyoruz. Solmaz Annemizi kaybettik. Kendisini 2-3 ay öne Ahmet Amca ile beraber İstanbul’da ziyaret etmiştim. Dostça davranan, Bolu ve ülkemiz için düşünen, yürekleri bu vatan için çarpan bir aile. İzzet Baysal ismini önceden duydum tabi, Türkiye’ye ve dünyaya mâl olmuş bir kişi. Ama Bolu’ya geldikten sonra bunun ne kadar büyük bir değer olduğunu daha iyi fark ettim.  Etrafımıza baktığımız zaman her yerde İzzet Baysal Vakfı var. İzzet Baysal’ın hayırseverliğine hiçbir leke kondurmadan, tertemiz bir şekilde bu vakfı korudular. İnsanların hayır yapanı çok kıymetlidir bizim dinimizde.  Allah razı olsun, İzzet Baysal Vakfı ve Ahmet Amca zaten kendilerini tamamen hayır işlemeye odaklamış durumda. Bu kolay bir iş değil, özveri ister. Hepsi bir tarafa eğitime yapmış oldukları yatırımla beraber ülkemizin gerçekten önünü açan nice nice gençler yetiştirdiler. Bolu çok büyük bir değerini kaybetti. Ahmet amcaya hep beraber, daha fazla sarılacağız, daha yakınında duracağız. Çünkü bu değerleri her zaman bulmak mümkün değil. Sağlıklıyken, yaşarken ona bunu hissettirmemiz lazım. Ahmet amcaya ve ailesine başsağlığı diliyorum. Solmaz Annemizin mekânı cennet olsun. Başımız sağ olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER