TABİPLERDEN EK RANDEVU TEPKİSİ

Sağlık Bakanlığı'nın kamu hastanelerinde ek randevu sistemi başlatmasına tepki gösteren TTB, "Dinlenme hakkımızı gasp eden ek randevu sistemine, mesai içinde ve dışında kısa aralıklarla muayene ve tıbbi işlem dayatmasına son verilmesini istiyoruz" çağrısı yaptı.

TABİPLERDEN EK RANDEVU TEPKİSİ

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanlığı’nın ‘ek randevu’ uygulamasına tepki göstererek, "Bilimsellikten uzak, sadece ticarethane için ‘müşteri memnuniyeti’ zihniyeti ile davranan, nitelikli bir sağlık hizmeti sunmayan, dinlenme hakkımıza saldıran, mesleki etik ve hekimlik onuru ile bağdaşmayan bu duruma itiraz ediyoruz. Dinlenme hakkımızı gasp eden ek randevu sistemine, mesai içinde ve dışında kısa aralıklarla muayene ve tıbbi işlem dayatmasına son verilmesini istiyoruz" açıklamasını yaptı.

TTB, Sağlık Bakanlığı’nın kamu hastanelerine gönderdiği talimatla ek randevu uygulaması başlatması ile ilgili açıklama yaptı. "Çöken sağlık sisteminin yerine, tüm bu sistemi değiştirerek koruyucu sağlığı ön plana çıkaran basamaklı bir sistem getirilmediği sürece bu sistemdeki kaos ve çöküş artarak devam edecektir" denilen açıklamada, söz konusu karara son verilmesi çağrısı yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER