TANJU ÖZCAN'DAN AKP'Lİ ÜYELERE:BELEDİYEDEN OLDUKÇA İŞ ALMIŞSINIZ!

Bolu Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi Bülent Oturak, kişisel verilerin korunması için belediye tarafından açılan ihalenin davet usulü yapılmasına ve uzman firmaların davet edilmemesine tepki gösterdi.Oturak’ın sözlerine yanıt veren Özcan ise, “Ben geçmiş yıllara bakıyorum siz de belediyeden oldukça iş almışsınız. Allah bereket versin, bir şey demiyorum” dedi.

TANJU ÖZCAN'DAN AKP'Lİ ÜYELERE:BELEDİYEDEN OLDUKÇA İŞ ALMIŞSINIZ!

Bolu Belediyesi Mart ayı birinci birleşimi, Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya ‘davet usulü’ ihale gerginliği damga vurdu. Brileşimde söz alan AKP’li Meclis Üyesi Bülent Oturak, belediye tarafından ‘kişisel verilerin korunmasına ilişkin’ ihalenin davet usulü ile gerçekleştirilmesine tepki gösterdi.

“TANJU ÖZCAN’IN ÇAY FIRLATMA VİDEOSUNU YÜKLEMİŞ” 
İhale öncesinde araştırılan üç uzman firmanın davet edilmediğini, Bolu’da iki tane yerel firmanın davet edildiğine dikkat çeken Oturak, “İhaleyi kim almış? Bir tane şahıs firması. Ne kadar ehil bir firma, eylemlerini araştırayım dedim. İnternetten bir seminer, eğitim yapmış mıdır diye araştırdım. 3 Ağustos 2021’de burada bir çay vakası gerçekleşti. Bu bizim ihaleyi alan şahıs firması internette AK Parti üyelerine, Tanju Özcan’ın çay fırlatma videosunu yüklemiş. 2 hafta sonra da acaba bu videoyu yüklediğinden midir, başka bir sebepten midir bilmiyorum, ihaleyi bu şahıs almış. Yani tek bir referansı var, tek bir videosu var internet üzerinde. Tek bir video yüklemiş, 2 hafta sonra da Bolu Belediyesinin bütün verilerini bu kişiye emanet etmişiz” diyerek tepki gösterdi.

“BELEDİYEDEN OLDUKÇA İŞ ALMIŞSINIZ”
Oturak’ın sözlerine yanıt veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise, “200 bin liralık bir ihaleden bahsediyorsunuz. Bolulara iş vermeye çalışırım ben zaten, kim olduğuna bakmaksızın. Ben geçmiş yıllara bakıyorum siz de belediyeden oldukça iş almışsınız. Allah bereket versin, bir şey demiyorum. Size o işler verilirken hangi usulle verilmiş onları hatırlıyor musun? İhalede usulsüzlük var diyorsan, bu ihaleye fesat karıştırılmış diyorsan git savcılığa şikayette bulun. Savcılığın yolunu gösteriyorum. Bak müfettişler orada, Ankara’da. Süleyman bey var, bakan. Telefonu var bende, vereyim ara. Zaten bana sık sık müfettiş gönderiyor. Gelirken bir tane daha fazla geliverir ne olacak? O kadar basit benim açımdan. Çünkü abdestimden şüphem yok. Müfettişten korkmuyorum”diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2022, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER