TANJU ÖZCAN'DAN IRKÇI BİR ADIM DAHA:'ÜLKENİZE DÖNÜN' YAZILI ARAPÇA İLANLAR ASTIRDI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bilboardlara astırdığı Türkçe ve Arapça yazılı ilanla sığınmacılara, “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” dedi.

TANJU ÖZCAN'DAN IRKÇI BİR ADIM DAHA:'ÜLKENİZE DÖNÜN' YAZILI ARAPÇA İLANLAR ASTIRDI

Sığınmacı karşıtı çıkışlarıyla sık sık gündeme gelen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez bilboardlara astırdığı ilanla yabancılara seslendi.

Tanju Özcan’ın isminin yazılı olduğu, ‘Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı’ başlıklı Türkçe ve Arapça yazılan ilanda, şu ifadelere yer verildi:

“Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın önerdiği ve Belediye Meclisi tarafından onaylanan yabancı uyruklular için ayrımcı fiyat düzenlemesi kararları mahkeme tarafından iptal edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2022, 20:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER