TANJU ÖZCAN'DAN MEMLEKET PARTİSİ KURUCU ÜYESİNE 370 BİN TL'LİK İHALE

Memleket Partisi yöneticisi Evren Alankuş 370 bin TL’lik ihaleyi kapınca, ”Bolu’dan bir Köroğlu daha çıktı” dedi!

TANJU ÖZCAN'DAN MEMLEKET PARTİSİ KURUCU ÜYESİNE 370 BİN TL'LİK İHALE

Irkçı söylemiyle tepkileri üzerine çeken, parti yetkilerinden bile uyarı alan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ''Bolu'dan bir Köroğlu daha çıktı'' desteğini veren Memleket Partisi Kurucu üyesi Evren Alankuş'un, belediyeden 370 bin TL.'lik Bolu Kabağı Tanıtımı ihalesini aldığı ortaya çıktı. Daha önce CHP'de siyaset yapan ve sen genel seçimlerde Kars CHP Milletvekili aday adayı olan Alankuş'un, Muharrem İnce ile birlikte hareket ettiği ve yerel seçimlerin ardından kurduğu EVYA DANIŞMANLIK adlı şirket üzerinden de tek başına davet edildiği ihaleyi adrese teslim olarak pazarlık usulüyle aldığı görüldü.

"BOLU'DAN BİR KÖROĞLU ÇIKTI"
https://ulushaber.com.tr/ isimli sitede yer alan habere göre ırkçı ve ayrımcılık politikasıyla nefret politikası güden CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın öte yandan ne kadar sıcakkanlı olduğu ise menfaat birlikteliğinde ortaya çıktı. Siyasi yol arkadaşlarına oldukça yakın olduğu görülen Özcan’ın, Bolu Kabağı’nın tanıtılması için Ankara’da yeni kurulan bir firmayla 370 bin TL’lik sözleşme imzaladığı, şirket kurucusunun ise Özcan’a ”Bolu’dan bir Köroğlu daha çıktı” övgüsünü yağdrıan eski CHP’li, Memleket Partisi kurucu üyesi olan Evren Alankuş olduğu ortaya çıktı.ALANKUŞ'TAN ÖZCAN'A DESTEK
Sosyal medya hesabı üzerinden CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan’a açık açık destek veren Memleket Partisi Genel Disiplin Kurulu üyesi Evren Alankuş, bir paylaşımında ise ”Bolu Belediye başkanına sahip çıkmayanlar ülkelerine sahip çıkamazlar” şeklinde sözler sarf etti.

Öte yandan kulislerden edinilen bilgiye göre, Muharrem İnce’ye yakın olduğu bilinen Tanju Özcan’ın, yabancılarla ilgili duruşuna destek vermeyen CHP ile ciddi sorunlar yaşadığı ve ipleri atmaya hazır olduğu öğrenildi. Açık duruşuyla yabancı düşmanlığı yapan Tanju Özcan’ın partisinin kendisine yaptığı uyarıyı da bir bahane olarak kullanıp Memleket Partisi kadrosunda hareket edebileceği ifade ediliyor. Özcan’ın, genel merkez düzeyinde uyarılmış olmasına rağmen yabancılarla ilgili 10 kat daha fazla su faturası önerisini belediye meclisine taşıyacağı ve bu hamlesiyle de güç gösterine soyunacağı dillendiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER